Duruş’un Hikayeleri: İlkokula Başlama

Duruş’un Hikayeleri: İlkokula Başlama

Eylül 5, 2023 1 Yazar: Ezgi E.

Zamanın çok hızlı geçtiği bir tatil daha bitmiş ve Duruş’un ilkokul 1.sınıfa başlama zamanı gelmiş. Duruş anne ve babasıyla okula kayıt yaptırmış, eksiklerini almış ve günü heyecanını bastırarak kapatıp, uykuya dalmış. Tüm çocuklar gibi o da çok heyecanlı ve bir o kadar da kaygılıymış.

Sabahın erken saatlerinde gözünü açan Duruş hemen okul kıyafetlerini giymiş ve beklemeye başlamış. Ama saatin daha çok erken olduğunun farkında değilmiş. Bir saat beklemiş, iki saat beklemiş ve sonunda okula gitme zamanı gelmiş. Ayakkabılarını giymiş ve heyecanla arabaya binmiş. Yolda ailecek şarkılar dinlemişler, sohbet etmişler. Kısa bir süre sonra okulun bahçesine giriş yapmışlar. Duruş arabadan inince bir arkadaşını görmüş ve hemen koşup sarılmış, birlikte okula girmişler. Yavaş yavaş öğrenciler toplanmış ve tören başlamış. İlk olarak okul müdürü konuşmasını yapmış. Sıra sınıfların belirlenmesine gelmiş. Bütün öğrenciler çok gerginmiş çünkü yakın arkadaşlar ayrılmak istemiyor, aynı sınıfta olmak istemiyormuş. Duruş da o çocuklardan birisiymiş. Duru’nun en yakın arkadaşları Ayşegül, Liva ve Asya yan yana oturuyorlarmış. İlk olarak 1-A sınıfı için öğrenciler seçilmeye başlanmış. Bir kaç isim okunmuş ve müdürün ağzından isimler peş peşe çıkmış. Duru, Ayşegül, Liva ve Asya. Kızlar sevinçten sahneye koşmuşlar ve birbirlerine sarılmışlar. Tüm okul onların bu sevincini alkışlamaya başlamış.

Duruş’un Hikayeleri: İlkokula Başlama

Duruş o kadar sevinçliymiş ki sınıf belirlendiğinde öğretmeninin peşinden sınıfa doğru gitmiş. Annesinden ayrılamayacağını düşünmesine rağmen hiç beklediği gibi olmamış. Çünkü öğretmenine hemen kanı ısınmış. O gün Duruş ve arkadaşları çok mutluymuş. Yeni bir serüven bütün öğrenciler için başlamış. Bu sefer hikaye bitmemiş çünkü Duruş’un okul hikayesi daha yeni başlamış…

Hikaye okumayı seviyorsanız Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Haydar'ın Okuldaki İlk Gün Hikayesi