Duruş’un Hikayeleri: Oda Toplama

Duruş’un Hikayeleri: Oda Toplama

Mart 18, 2022 0 Yazar: Ezgi E.

Duruş odasında vakit geçirmeyi çok seviyormuş. Ama büyük bir sorun varmış, odasını hiç toplamıyormuş. Annesi ve babası ne derse desin odasını toplamaya yanaşmıyormuş. Üstüne üstlük bir de oyuncaklarını odanın her yerine saçıyor ve çoğunlukla da kaybediyormuş.

Bir gün annesi ve babası bu işe el atmaya karar vermişler. Önce odayı birlikte toplamayı teklif etmişler ve hep beraber oyuncakları yerlerine koymuşlar. Ertesi gün oda yine eski dağınık haline gelmiş. Bu sefer yine annesi ile birlikte odasını kabul etmiş. Fakat ertesi gün yine aynı dağınıklık oluyormuş. Bu süreç bir kaç gün devam etmiş. En sonunda anne Duruş’a bir ders vermesi gerektiğini düşünmüş. Duruş’a odanı toplamalısın demiş ve bir saat süre vermiş. Duruş bu süre içinde odasını yavaş yavaş topluyor ama yoruldum deyip sürekli mola veriyormuş. Gün sonunda oda yine dağınık bir şekilde duruyormuş. Anne “Duruş odanı toplamadığın için bugün bir kaç oyuncağın ile vedalaşmak zorundasın” demiş ve bir poşetin içine bir kaç oyuncak doldurmuş. Tabi Duruş bu durumdan hiç memnun olmamış. Ertesi gün anne tekrar aynısını yapmış. Bir hafta sonunda Duruş’un odasın da tek tük oyuncak kalmış. Fakat Duruş hala oyuncaklarını toplamıyor ve üstüne daha çok oyuncak almak istiyormuş. Anne ikinci ceza olarak uzun bir süre oyuncak alınmayacağını söylemiş. İşte bu durum Duruş’un hiç hoşuna gitmemiş. Çünkü çok istediği bir oyuncak varmış ve günlerdir onun hayalini kuruyormuş.

Duruş’un Hikayeleri: Oda Toplama

Aldığı bu cezadan sonra Duruş odasını toplamaya başlamış. Her akşam annesi onu uyutmadan önce odasını kontrol ediyor ve topluysa poşetten bir oyuncak veriyormuş. Bir süre sonra Duruş’un odası hiç dağıtmamaya ve düzenli olmaya başlamış. Bunun üzerine anne Duruş’a en çok istediği oyuncağı almış. O günden sonra Duruş, odasını her akşam toplamış,bu sayede hiç bir oyuncağı da kaybolmamış. Hem Duruş hemde annesi bu durumdan çok mutluymuş.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Duruş'un Hikayeleri: Mersin Tatili