Cesur Anne Kedinin Masalı

Cesur Anne Kedinin Masalı

Mart 17, 2022 0 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde kalbur saman içinde bahçeli bir evin bahçesinde yaşayan dört yavru kedi varmış. Bu yavru kediler anneleri ile birlikte aynı bahçede yaşıyormuş. Ama onlara yemeklerini evin sahipleri veriyormuş. Bu tatlı yavru kediler sürekli oyun oynuyor, koşuyor ve uyuyorlarmış. En sevdikleri zaman da mamalarının geldiği zamanmış.

Günlerden bir gün sahipleri onlara mamalarını vermiş ve eve geri girmiş. Dört kedi mamalarını yemek için heyecanlanmışlar ve koşarak kabın yanına gelmişler. Ama o an büyük bir kuş gelmiş ve mama kabının üzerine konmuş. Bunu gören kediler korkup kaçmışlar ve yemlerine dokunamamışlar. Akşam olduğunda yem kabını almaya gelen sahipleri yemekleri yemeklerini görmüş “Demek ki karınları tok” diyerek kabı eve sokmuş. Küçük kediler de karınları aç bir şekilde uyumuşlar. Ertesi gün sahipleri yine yemek getirmiş ve o büyük kuş yine gelmiş. Böyle olunca da kediler yine aç kalmış. Bir kaç gün bu şekilde devam etmiş ve kediler artık açlıktan bitkin düşmüşler. Anne kedi de çıktığı dolaşmadan sonunda gelmiş ve yavrularını o halde görünce çok şaşırmış. “Neyiniz var? Neden bu haldesiniz?” diye sormuş. Yavru kediler başlarına gelen olayı anlatmışlar. Anne kedi “Üzülmeyin ben buradayım” demiş.

Cesur Anne Kedinin Masalı

O sırada evin sahibi gelmiş ve mama kabını kapının önüne koymuş. Tam o sırada büyük kuş gelmiş ama anne kedi ondan önce davranarak kuşu korkutmuş ve kaçırmış. Yavru kedilerde anneleri sayesinde yemeklerine kavuşmuşlar. O günden sonra büyük kuş bir daha yavruların mamasına el sürememiş. Yavrular da rahat bir şekilde yemeklerini yemişler ve büyümeye devam etmişler. Anneleri sayesinde de korkmamayı ve yemeklerini savunmayı öğrenmiş olmuşlar. Masal da burada bitmiş.

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Açgözlü Fil Retro'nun Masalı