Duruş’un Hikayeleri: Pars’ın Gelişi

Duruş’un Hikayeleri: Pars’ın Gelişi

Aralık 10, 2021 0 Yazar: Ezgi E.

Duruş hayvanları çok seven bir çocukmuş. Bahçede gördüğü bütün hayvanları sevgiyle kucaklar, onlara yemlerini vermek için can atarmış. En çok sahiplenmek istediği, evine götürmek istediği hayvan ise köpekmiş. Yolda gördüğü bütün köpekleri sevmek ister, onlara mama vermek istermiş. Hatta yaz için gittikleri kamplarda, sokak hayvanlarına yem ve su vermek en büyük sevinci imiş. Babası ve annesi Duruş’un bu sevgisini biliyormuş ve ona bir köpek bulmak için araştırmalara başlamışlar. İstedikleri tek şey, evlerinde yaşayacak olan canlıya para verip, satın alamamak. Çünkü, satın almak yerine, sahiplenmek istiyorlarmış.

Anne ve babası uzunca bir süre Duruş ile oynayabilecek, ona iyi bir dost olacak, onu her yerde koruyabilecek bir can aramışlar. En sonunda tanıdıkları aracılığıyla Pars’ın verileceğini duymuşlar. Ailecek çok heyecanlanmışlar. O gece her şeyi iyice düşünmüşler. Her zaman bir bebek gibi bakıma muhtaç olacak bir canlının, çiş saatlerinin olmasını, evde ki düzenin değişmesinin altından kalkıp kalkamayacaklarını düşünmüşler. En sonunda kararlarını vermişler. Pars’ı eve getirmeye karar vermişler. Annesi Pars’ın ilk sahiplerini aramış ve onu sahiplenme istediklerini söylemiş. Ertesi gün Duruş ve ailesi Pars’ı sahiplenmek için İstanbul’a doğru yola çıkmışlar. Aile üyelerinin hepsi çok heyecanlıymış iki saat yolculuk sonrasında İstanbul’a varmışlar ve Pars’ı sahiplerinden almışlar. O andan itibaren Pars Duruş’un en yakın arkadaşı olmuş. Bir süre İstanbul da vakit geçirmeye başlamışlar. Daha sonra evlerine gitmek için yola koyulmuşlar. Pars yol boyunca uyumuş. Duruş’da yola dayanamamış ve oda uykuya dalmış. Eve vardıklarında Pars yeni evini gezmiş. Tabi kokusunu bırakmak için bir kaç yere çişini yapmış. Bu çiş süreci aile için biraz zor geçmiş.

Duruş’un Hikayeleri: Pars’ın Gelişi

Pars ve Duruş eve geldikleri andan itibaren oyun oynamaya başlamışlar. Küçük Duruş aylardır istediği köpeğine sonunda kavuşmanın huzuru ile o gece huzurla uyumuş. Her sabah kalktığında Pars’ın yanına gidiyor ve onu öpüyormuş. İki arkadaş artık kardeş gibi bütün birlikte vakit geçiriyorlarmış. Duruş, Pars ile uzun yıllar boyunca, ayrılmadan yaşamak için her gün dua ediyormuş.

Duruş’un Karavan Kamp hikayesini dinlemek için linke tıklayabilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Murat ve Fırat'ın Gezi Hikayesi