Duygu ve Kütüphane Hikayesi

Duygu ve Kütüphane Hikayesi

Nisan 20, 2023 0 Yazar: Ezgi E.

Duygu hayal kurmayı çok seven küçük bir kızmış. Her gece annesinin yada babasının anlattığı masallarla hayallere dalar, rüyalarında ki eşsiz kahramanlarla oyunlar oynarmış. Duygu annesinin okuduğu kitapları dinlemeyi çok severmiş. Fırsat buldukça annesine kitap okuttururmuş.

Zaman hızla geçmiş ve Duygu okula başlamış. Artık kendi kitaplarını kendisi okuyabiliyormuş. Duygu’nun kitaplara olan sevgisini bilen annesi onu almış ve bir kütüphaneye götürmüş. Duygu kütüphaneye girdiğinde gözlerine inanamamış. Her yerde raflar ve raflar da kitaplar varmış. Annesi: “Hadi bir kitap seç” demiş ve Duygu hızla raflara yönelmiş. Boyunun yettiği kitaplara tek tek dokunmuş. Renkli kapları olanları almış ve resimlerini incelemiş. Neredeyse bir saat boyunca tek tek kitapları incelemiş. Annesi: “Kızım kendine göre bir kitap seçebildin mi?” diye sormuş. Duygu: “Anne burası çok güzel bir yer bir sürü kitap var ben hangisini seçeceğimi bilmiyorum. Sanırım hepsinin benim olmasını istiyorum” demiş. Annesi: “Hepsinin senin olması imkansız ama hepsini tek tek okuman mümkün güzel kızım. Şimdi bir kitap seç ve onu bitirdiğinde gelip değiştirelim böylelikle bütün kitapları okumuş olursun” demiş. Duygu annesini dinlemiş ve bir tane kitap seçmiş. Seçtiği kitap maceralarla dolu bir kitapmış. Heyecanla eve gitmiş ve kitabını okumaya başlamış. İlk geceden kitabını bitirmiş ve ertesi gün kütüphaneye gitmeyi iple çekiyormuş.

Duygu ve Kütüphane Hikayesi

Okula gittiğinde bütün arkadaşlarına kütüphaneyi, kitapları anlatmış. Hepsinin oraya gitmesini ve kitaplara dokunup, okumalarını istemiş. Sınıf arkadaşları da kütüphane için çok heyecanlanmışlar. Aileleri ile konuşup hepsi kütüphaneyi görmeye gitmiş. Duygu sayesinde bütün arkadaşları kütüphane ile tanışmış ve kitap okuma alışkanlığı edinmişler. O günden sonra Duygu iki günde bir kütüphane gidip yeni bir kitap almış. Bu sayede hayal gücü daha fazla gelişmiş ve kendisini farklı dünyalarda hayal etmeyi öğrenmiş. Bu hikayede burada bitmiş.

Kısa hikaye okumayı seviyorsanız Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Bu Dünya Bizim Hikayesi