Kaybolan Çocuğun Hikayesi

Kaybolan Çocuğun Hikayesi

Nisan 19, 2023 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir zamanlar şehrin birinde yaşayan Ömer isminde, 6 yaşında bir çocuk varmış. Ömer, sabah erkenden kalkmış, elini yüzünü yıkamış ve annesinin hazırlamış olduğu kahvaltı masasına oturup kahvaltısını yapmış. Annesi; ‘’Oğlum, hadi hazırlan pazara gidelim, eğer beni üzmez sözümden hiç çıkmazsan sana istediğin bir oyuncağı da alabilirim.’’ Demiş. Ömer çok sevinmiş ve odasına gidip en sevdiği kazağı ve pantolonunu giymiş. Ömer; ‘’Anneciğim ben hazırım, sende hazırsan çıkabiliriz.’’ Demiş ve annesinin elini tutarak mahalle başında kurulan pazara doğru yürüyerek gitmişler.

Pazar çok kalabalıkmış. İnsanlar bir oraya bir buraya koşturuyormuş. Annesi domateslerin olduğu yere gelince Ömer’e şöyle demiş. ‘’Oğlum, ben domatesleri seçip poşete koyarken yanımdan sakın ayrılma. Burası çok kalabalık ve kaybolursan seni bulamam.’’ Demiş. Ömer; ‘’Tamam anneciğim sen merak etme.’’ Demiş. Annesi arkasını dönüp domatesleri seçerken Ömer’in yanına bembeyaz tüyleri ve renkli gözleri olan bir kedi gelmiş. Belli ki bu kedinin canı sıkılmış ve oyun oynamak istiyormuş. Ömer kedi ile yakalamaca oynamaya karar vermiş. Koşan kedi, kediyi yakalayan Ömer’miş. Kedi çok hızlı koşuyormuş. Ömer onu yakalamakta güçlük çekiyormuş ve Ömer en sonunda pes etmiş. Çünkü çok yorulmuş. Gördüğü ilk apartman merdivenine oturmuş. Etrafı seyretmiş. Bakmış ki bu sokaklar ona tanıdık gelmiyor. Annesinin ona söylediği sözler hemen aklına gelmiş. O anda kaybolduğunu anlamış ve ağlamaya başlamış. Hava kararmaya başlamış. Annesi de pazarın başından sonuna kadar giderek oğlunu her yerde aramaya başlamış ama bulamamış. O sırada Ömer’in yanından bir polis geçiyormuş ve Ömer’in ağladığını görünce yanına gitmiş. Polis; “Küçük adam neden ağlıyorsun?” demiş. Ömer; “Annemi kaybettim, annemi istiyorum.” Demiş ve ağlamaya devam etmiş. “Seni karakola götürmem gerekiyor, orada ben ve diğer arkadaşlarım anneni bulman için sana yardımcı olacağız.” Demiş. Ömer, polisle birlikte karakola gitmiş. Polis, Ömer’in aç olduğunu düşünerek ona yiyecek ve meyve suyu getirmiş. Ömer, yemeğini yerken o sırada Ömer’in annesi karakolu arayarak kayıp ilanı vermiş. Verdiği bilgiler, polisin bugünkü bulduğu çocukla yani Ömer’le uyuşuyormuş. Polisler, Ömer’in annesini karakola çağırmış ve Ömer’e de sürpriz olsun diye ona annesinin geleceğini söylememişler.

Kaybolan Çocuğun Hikayesi

Ömer yemeğini bitirip meyve suyunu yudumlarken, açılan kapının arkasından annesini görünce sevinçten havalara uçmuş ve annesinin kucağına atlamış. Ömer; “Anneciğim senin sözünü dinlemediğim ve seni üzdüğüm için özür dilerim. Seni bir daha göremeyeceğim diye çok korktum. Bir daha sözünden hiç çıkmayacağım ve elini hiç bırakmayacağım” demiş. Ömer yaptığı hatayı anlamış. Polis abilerine annesini buldukları için teşekkür etmiş ve annesinin elini tutarak evlerine gitmişler. Hikaye de burada bitmiş. Evet, çocuklar sizler de büyüklerinizin sözünden hiç çıkmayın. Büyükleriniz ne diyorsa onları yapın. Başka bir masalda görüşünceye dek kendinize çok iyi bakın.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Nil ve Kedisinin Hikayesi

Hikaye okumayı seviyorsanız Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.