Yaramaz Tarçın ve Esra’nın Hikayesi

Yaramaz Tarçın ve Esra’nın Hikayesi

Ekim 10, 2023 0 Yazar: Ezgi E.

Zamanın birinde küçük bir şehirde yaşayan aile varmış. Bu ailenin bir de Tarçın adında sevimli mi sevimli köpekleri varmış. Tarçın’ın kahverengi tüyleri, kömür gibi simsiyahta gözleri varmış. Tarçın sahipleri tarafından çok seviliyormuş, bahçede kocaman bir kulübesi varmış. Her gün yemeği ve suyu ayağına kadar geliyormuş. Fakat gelin görün ki Tarçın bir o kadar yaramaz bir köpekmiş. Sürekli bahçeden kaçmaya çalışıyormuş.

Günlerden bir gün Esra okula, annesi ve babası da işe gitmiş. Tarçın, bahçede çok sıkılmış ve dışarıya çıkmaya çalışmış. O kadar çok uğraşmış ki sonunda çıkabileceği kadar bir delik açmış ve kaçıp gitmiş. Esra ve ailesi eve geldiğinde “Tarçın” diye seslenmişler ama yaramaz köpek hiçbir yerden çıkmamış. Bu duruma çok üzülen Esra ağlamaya başlamış. Annesi “Ağlama kızım, Tarçın bizi bırakmaz, mutlaka geri gelir” demiş. Esra’nın bir az olsun içi rahatlamış ve odasına gitmiş. Babası da o sırada mahallede ki komşularına sormuş ama Tarçın’ı gören kimse olmamış. Aradan günler geçmiş ama Tarçın hala gelmemiş. Esra onu aramayı hiç bırakmamış ve her gün üşenmeden okula gidip gelirken sokak sokak Tarçın’ı aramış. Annesi ve babası Tarçın’ın resmini çıkarıp ağaçlara, dükkanların camlarına asmış. Fakat etrafta gören duyan hiç olmamış. Herkes Tarçından umudunu kaybetmiş ne anne nede baba Tarçın’ın geleceğini düşünmüyormuş. Bir kaç hafta sonra Esra ve annesi bahçede oturuyormuş. Esra Tarçın’ın yemek kabını görünce ağlamaya başlamış. Onun bir yerler de aç olduğunu düşünmek Esra’yı daha çok üzüyormuş. Bu yüzden annesi kalkmış, su kabını ve mama kabını kaldırmış. Tam kulübeyi kilere koymak üzereyken bir yerden havlama sesi gelmiş. Bu sesi duyan Esra hemen ağaçların arkasına gitmiş ve halsiz bir şekilde ona bakan Tarçın’ı görmüş. Esra sevinçten bağırmaya başlamış ve annesiyle babası koşarak Esra’nın yanına gelmiş.

Yaramaz Tarçın ve Esra’nın Hikayesi

Esra Tarçın’ı kucağına almış ve ona sıkı sıkı sarılmış. Yaramaz Tarçın evden gittiğinden beri güzel beslenememiş ve zayıflamış. Zar zor da olsa evin yolunu bulmuş ve yuvasına geri dönmüş. Tarçın’a yaptığı bu yaramazlık büyük ders olmuş. O günden sonra ev halkını hiç üzmemiş ve yuvasını bırakıp gitmeyi hiç düşünmemiş. Bu hikaye de burada bitmiş.

Hikaye okumayı seviyorsanız Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Duruş'un Hikayeleri: Kar Sevinci