Elif’in Hayvan Sevgisi Hikayesi

Elif’in Hayvan Sevgisi Hikayesi

Mart 5, 2024 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde Elif isminde küçük bir kız varmış. Elif her gün çok erken saatte kalkar okula gidermiş. Sabah çok erken kalkarmış ama onu uyandırmak öyle kolay olamazmış. Annesi Elif’i uyandırmak için çok uğraşır bazen uyandırmaz uykulu bir halde kucağına alır masaya oturturmuş. Kahvaltısını yaptıktan sonra hazırlanır ve ailecek evden çıkarlarmış. Elif yolda giderken sokakta gördüğü hayvanlara selam verir, onları çok severmiş.

Bir gün Elif “Anne sokak hayvanlarına yiyecek alıp besleyebilir miyiz?” demiş. Bunun üzerine annesi Elif’e “Bundan daha iyisini de yapabiliriz” demiş. Elif’in annesi öğretmeni ile konuşmuş ve karşılıksız sevgi konusu kapsamında bütün öğrencilerin sokak hayvanlarını besleyebilecekleri bir etkinlik yapıp yapamayacaklarını sormuş. Elifin öğretmeni bu fikri çok beğenmiş ve okul aile birliği grubundan bu konuyu paylaşmış. Velilerden biri hayvanların yiyecekleri konusunda yardımcı olacağını söylemiş, marketlerden kedi ve köpek mamaları almış. Elif’in öğretmeni çocuklara bu mamalardan dağıtmış.

Elif’in Hayvan Sevgisi Hikayesi

Çocuklar kutuların içine bu mamalardan koyarak hayvanları beslemişler. Böylelikle orada hayvanlar ve insanlar arasında, Elif sayesinde çok güzel bir dostluk başlamış. Bu diğer insanlara da örnek olmuş bu hikayede burada bitmiş.

Daha fazla kısa hikaye okumak isterseniz Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Minik Çiko'nun Hikayesi