Parti’nin Kardeş Sevgisi Masalı

Parti’nin Kardeş Sevgisi Masalı

Mart 4, 2024 4 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde develer tellal iken pireler berber iken güzel bir ormanın derinliklerindeki mağarada yaşayan bir kaplan ailesi varmış. Bu ailenin birde Parti adında yavrusu varmış. Parti’nin en büyük hayali bir kardeşi olmasıymış ve yaşadığı orman çok büyük olduğu için arkadaş bulması zormuş. Her gün anne ve babasıyla oyunlar oynarmış ama Parti kendisi gibi küçük bir oyun arkadaşı edinmek istiyormuş.

Günlerden bir gün anne ve babası onu çağırmışlar “Parti, sana bir sürprizimiz var” diye seslenmişler. Parti ise koşa koşa gelmiş annesi ona “Bak yavrucuğum senin bu ormanda ne kadar yalnız olduğunu biliyoruz ve bu yüzden sana bir sürprizimiz var, eminiz sende çok sevineceksin.” Demiş. Bir kardeşi olacağını ve onunla her gün oyun oynayacağını söylemiş. Parti kardeş lafını duyunca heyecandan ne yapacağını bilememiş ve oradan oraya hoplamaya zıplamaya başlamış. Kardeşinin doğacağı gün yaklaştıkça Parti’nin içine sığınmamaya başlamış. Aradan günler geçmiş ve büyük gün gelip çatmış. Parti’nin kardeşi dünyaya gelmiş. Parti kardeşini görünce çok sevinmiş anne ve babası ise istersen kardeşinin adını sen koyabilirsin demişler.

Parti’nin Kardeş Sevgisi Masalı

Parti, kardeşinin adının “Çizgili” olmasını istemiş. Anne ve babası ise bu ismi sevmişler ve “Pekala, Çizgili olsun” demişler. Parti de annesine ve babasına yardım etmeye başlamış. Çizgili büyüdükçe ablası Parti ile birbirinden güzel oyunlar oynamaya başlamışlar. Böylece kardeş olmanın mutluluğunu anlamışlar. Parti çok iyi bir abla olmuş ve kardeşiyle ilgilenerek ormanın neşesi olmuşlar bu masalda burada bitmiş.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Dağınık Olan Tarçın'ın Masalı