Elma ve Nar’ın Masalı

Elma ve Nar’ın Masalı

Kasım 29, 2023 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur zaman içinde elma ve nar adında iki arkadaş yaşarmış. Bu iki arkadaş her zaman sokağa çıkar ve basketbol oynarmış.

Elma her gün bu oyunu oynamaktan sıkılıp “Arkadaşım ben artık basketbol oynamaktan gerçekten çok sıkıldım, sen hala sıkılmadın mı? Basketbol yerine başka oyunlar oynayalım bence her gün aynı oyunu oynuyoruz.” Demiş. Nar ise “Hayır, ben hiç sıkılmadım, basketbolu çok seviyorum. Hem ben basketbol kursuna gidiyorum, eğer oynamayı bırakırsam hareketlerini unuturum.” Demiş. Aslında Nar hiç basketbol kursuna gitmemiş, arkadaşını kandırmak için söylemiş. Elmada “Tamam o zaman sen basketbol oynayabilirsin ama ben artık oynamayacağım ben eve gideceğim. Zaten benim yakında kardeşim olacak” demiş. Elmanın eve geldiğini gören annesi “Neden geldiğin Elmacığım, arkadaşınla basketbol oynamıyor muydun?” Diye sormuş. Elma “Anne arkadaşım hep basketbol oynuyor, ben artık basketbol oynamak istemiyorum. Hem beni kandırmaya çalıştı. Ben onun basketbol kursuna gitmediğini biliyorum” demiş. Annesi “Arkadaşın sana küçük bir şaka yapmak istemiş olabilir Elmacığım, ona biraz zaman ver, eminim seninle tekrar oynamak isteyecek” demiş.

Elma ve Nar’ın Masalı

Elma annesinin dediğini yapmış. Bir hafta geçmiş, iki hafta geçmiş, üç hafta geçmiş ve Nar bir gün Elmaların evine gelmiş. Nar “Sen çok haklıydın Elma, her zaman aynı oyunu oynamak zorunda değiliz. Hem sana söylemem gereken bir şey daha var. Ben basketbol kursuna gitmiyorum. Seni kandırmak için söylemiştim. Çok üzgünüm beni affet” demiş. Elma “Hatanı anladığın ve özür dilediğin için seni affediyorum arkadaşım hadi gel oyun oynayalım” demiş ve birlikte saklambaç oynamışlar. O günden sonra hep birlikte sıra sıra istedikleri oyunları oynamışlar ve birbirlerini kandırmanın kötü bir davranış olduğunu öğrenmişler, masalda burada bitmiş.

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Yiğit ve Arkadaşlarının Masalı