Tamirci Mehmet Usta’nın Hikayesi

Tamirci Mehmet Usta’nın Hikayesi

Kasım 28, 2023 0 Yazar: Misafir Yazar

Şehrin birinde Mehmet adında bir usta yaşarmış. Bu usta arabaları, tabletleri, telefonları, bilgisayarları ve daha birçok şeyi tamir edermiş.

Bir gün yine dükkanın önüne bir sürü müşteri gelmiş. Mehmet usta o gün biraz geç kalmış, o yüzden müşteriler ona biraz kızmış. Mehmet usta hemen dükkanı açmış ve müşterilerle ilgilenmeye başlamış. İlk müşterisi bir araba getirmiş. Usta arabanın ne olduğunu sormuş. Müşteri de “Ustam benim arabamın aküsü bitti, arabama yeni bir akü takar mısın?” diye sormuş. Usta “Tabii ki de takarım bu benim işim” demiş ve arabanın aküsünü takmış. Bir sonra ki müşteri de oğlunun tabletinin bozulduğunu ve yeni bir batarya takıp ekranının değişeceğini söylemiş. Usta her gün böyle dijital aletleri, arabaları, tamir ederken günler böylece akıp geçmiş. Tamir ustasının garajı çok eskimiş ve müşterilerin rahatsız olduğunu düşünmüş. O yüzden garajını yenilemek istemiş. Usta kazandığı paralarla garajını yenilemiş.

Tamirci Mehmet Usta’nın Hikayesi

Yenilenen garajı gören müşteriler, ustanın taşındığını düşünmüşler ve ustayı aramaya başlamışlar. Ustayı arayan bir kaç kişi olmuş ve usta “Ben taşınmadım sadece garajımı yeniledim, eski garajımı yıkıp yeni garaj yaptım” yemiş. Müşteriler hemen ustanın yeni dükkanına gelmişler ve dükkanı çok beğenmişler. Usta o günden sonra yeni garajda müşteri kabul etmeye başlamış bu hikayede burada bitmiş.

Daha fazla kısa hikaye okumak isterseniz Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Küçük Kız ve Saat Hikayesi