Salıncakta Sallanma Hikayesi

Salıncakta Sallanma Hikayesi

Ocak 19, 2024 0 Yazar: Ezgi E.

Selda oyun parkında oyun oynamayı çok seviyordu. Annesi ve babasıyla fırsat buldukça parka gidiyor, yorulana kadar oynuyordu. En çok sevdiği şey ise salıncakta sallanmaktı.

Salıncağın ne kadar yükseğe çıkabileceğini merak ediyordu. Her defasında da hızlanıp, biraz daha yukarı çıkmaya çalışıyordu. Ama bu sefer birden bire fazla sallandığını fark etti ve salıncak havada uçmaya başladı. Selda, korktu, salıncaktan düşerse canının nasıl yanacağını düşünmeye başladı. Bir yandan da çok yukarı çıktığı için her yeri havadan görüyordu. Sanki uçuyordu, havada süzüldüğünü hayal etmeye başladı. Selda’nın korkusu birden heyecana ve sevince dönüştü. Salıncağın her öne gidişinde bulutların arasında gezindiğini, güneşe dokunacağını hayal etti. Bu uçuş Selda için eğlenceli bir oyuna dönüştü. Ama Selda’nın çok hızlı sallandığını fark eden annesi hemen yanına geldi ve salıncağı durdurdu. “Bu kadar hızlı sallanman çok tehlikeli Selda” dedi. Selda “Ama ben çok eğleniyorum anne” dese de annesi bir daha o kadar hızlı sallanmaması için tembihledi. Selda yavaş sallanmaya başladı ama hiç mutlu değildi. O sırada yanın da ki salıncağa bir çocuk daha oturdu ve hızla sallanmaya başladı.

Salıncakta Sallanma Hikayesi

Çocuk o kadar hızlı sallanıyordu ki daha fazla tutunamadı ve salıncaktan yere düştü. Acıyla ağlayan çocuğu annesi kucağına alıp sakinleşti. Selda çocuk için çok üzüldü ve salıncaktan inip annesinin yanına gitti. “Sen haklıymışsın anne, düşen kişi ben olabilirdim. Bir daha öyle sallanmayacağım” dedi ve anne kız eve doğru yürüdüler. Bu hikayede burada bitti.

Daha fazla kısa hikaye okumak isterseniz Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Beklenen Gün Hikayesi