Küçük Arabanın Masalı

Küçük Arabanın Masalı

Kasım 27, 2023 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde şehrin birinde küçük bir araba varmış. Bu araba eski bir model ve yıpranmış bir arabaymış. Yeni çıkan arabalar çok hızlı iken küçük araba çok yavaşmış.

Küçük arabanın yavaşlığı ve eskiliği nedeniyle sahibi yeni bir araba almaya karar vermiş. Küçük arabayı almış ve hurdalığa götürmüş. Arabayı oraya satmış ve son model araba almış. Küçük araba sahibinden ayrıldığı için çok üzülmüş. Orada ki diğer arabalarla arkadaşlık kurmaya çalışmış. İlk günlerde zorluk çeken küçük araba gün geçtikçe hurdalığa alışmış. Bir sabah hurdalığa bir adam gelmiş, arabaları incelemeye başlamış. İçlerinden bizim küçük arabayı görmüş ve çok sevmiş. Hemen arabayı satın almış ve tamirciye götürmüş. Arabanın lastiklerini yenilemiş, motorunu yenilemiş, güzelce yıkamış. Küçük araba yepyeni bir arabaya dönüşmüş. Yeni lastik ve motorla birlikte eski hızına kavuşmuş. Küçük araba çok mutluymuş, yeni sahibine de hemen alışmış.

Küçük Arabanın Masalı

Bir gün küçük araba yeni sahibiyle birlikte yoldayken, eski sahibi küçük arabayı görmüş. Onun değişimine çok şaşırmış. Düşününce yaptığının çok yanlış olduğunu anlamış. Küçük arabanın bakımlarını daha önce yaptırsaymış küçük araba eskimezmiş. O günden sonra elindeki eşyaların kıymetini bilmiş ve yeni aldığı arabanın bakımlarını hiç aksatmamış. Küçük araba da yeni sahibiyle birlikte mutlu hayat sürmüş. Masal da burada bitmiş.

Araba masalı seven çocuklar için Araba kategorimizden daha fazla masala ulaşabilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Bebek Arabanın Masalı