Emre ve Ailesinin Hikayesi

Emre ve Ailesinin Hikayesi

Ocak 30, 2023 0 Yazar: Ezgi E.

Emre, annesi ve babası ile birlikte küçük bir kasabada, şirin bir evde yaşıyormuş. Annesi ile babası onu çok seviyor ve ellerinden geldiğince Emre’nin istediklerini yapıyormuş. Her ikisi de gece gündüz çalışıyor ve küçük çocuğa iyi bir gelecek sağlamaya çabalıyorlarmış. Emre’yi bazen okula annesi, bazen babası bazen de teyzesi bırakıyormuş. Okula başlayana kadar bu durumdan çok memnun olan Emre, okula başladığında arkadaşlarının anne ve babasını kıskanmaya başlamış. Bu kıskançlık içten içe Emre’yi mutsuz ediyormuş.

Günlerden bir gün Emre, teyzesi ile birlikte okula gitmiş. Arkadaşlarının anneleri ve babalarıyla birlikte geldiklerini görünce bu duruma çok üzülmüş ve ağlamaya başlamış. Akşam olduğunda bu konuyu annesi ve babasına anlatmış. İki ebeveyn oğullarının ağlamasına çok üzülmüş. Annesi “Belki haklı olabilirsin Emreciğim ama ben çalışan bir anneyim. Her gün senin için sabahın erken saatinde işe gidiyorum ve senin istediklerini alabilmek için çalışıyorum. Hem haftanın üç günü seni okula ben götürüyorum ve ben okuldan alıyorum. Bu tutumla bize haksızlık etmiyor musun?” diye sormuş. Emre biraz düşünmüş “Ama ben her gün istiyorum. Hem okula da gitmek istemiyorum ben evde sizinle kalmak istiyorum” demiş. Bu sefer babası “Emre emin ol ki bütün arkadaşlarının babaları çalışıyor. Hatta birçoğunun annesi de çalışıyor. Fakat bunu sorun eden bir senmişsin gibi görünüyorsun. İstersen yarın okula gittiğinde arkadaşlarına sor” demiş. Emre “Tamam soracağım” demiş ve odasına girip uyumuş. Ertesi gün okula gittiğinde bütün arkadaşlarına annesinin ve babasının çalışıp çalışmadığını sormuş. 20 kişilik sınıfta herkesin babası çalışıyormuş ve 18 kişinin de annesi çalışıyormuş. Bunu duyan Emre çok şaşırmış. O an kendi anne ve babasının çalışmasının normal olduğunu düşünmüş. Akşam olup eve gittiğinde ailecek alışverişe gitmişler, Emre bir sepet alıp içini doldurmuş. Ama kasaya gittiklerinde babası “Biz çalışmazsak bunların hiçbirini alamayız, karnımızı doyuramayız. Sen bizim işi bırakmamızı istediğin için o sepettekileri boşaltman gerek Emre” demiş. Emre çok şaşırmış, para kazanmadan hiçbir şey alınamayacağını anlamış.

Emre ve Ailesinin Hikayesi

Eve gittiklerinde annesine ve babasına “Anneciğim, babacığım bugün dediğinizi yaptım ve arkadaşlarıma sordum. Biliyor musunuz sınıfta herkesin babası işe gidiyormuş. 18 kişinin de annesi işe gidiyormuş. Anladım ki sizin de işe gitmeniz çok normal. Siz benim için elinizden geleni yapıyorsunuz ama ben sizi üzüyorum. Çok özür dilerim” demiş. Anne ve babası küçük çocuğa sarılmış ve her ne olursa olsun onu çok sevdiklerini söylemişler. Emre de ailesinin onu koşulsuz sevdiğini anlamış ve bir daha kimsenin anne babasını kıskanmamış. Çünkü onun ailesi onun için özelmiş.

Hikâye okumayı seviyorsanız Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Paylaşmanın Önemini Anlayan Kız Hikayesi