Eslina ve Patinin Dostlugu Hikayesi

Eslina ve Patinin Dostlugu Hikayesi

Temmuz 15, 2023 3 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur zaman içinde kalbur saman içinde, şehrin sıcak ve bunaltıcı olduğu bir günde, yaz yağmuru yağmaya başlayınca Eslina babasının işten gelmesini dört gözle bekliyordu.

Eslina’nın beklediği an gelmişti, babası işten gelince, ona; “Dışarıda güzel yaz yağmuru başladı beraber dışarı çıkıp gezmek ister misin?” diye sordu. Babası bu soru karşısında çok mutlu oldu ve “Hadi gidelim” dedi. Birlikte yağmur altında gezerken Eslina babasına kedilerin tatlılığından bahsediyordu. “Keşke evimizde bir kedimiz olsa onu beslesek” diye sohbeti sürdürürken bir yavru kedi sesi duyuldu. Bir arabanın altında yağmurdan korunmaya çalışıyordu ve küçük sevimli gözlerle Eslina’ya miyavlıyordu. Bembeyaz tüylü sarı benekli renkli gözlü bir yavru kedi onlara bakıyordu. Hemen Eslina onu alıp kucağına bastı ve onu yağmurdan saklayarak üşümesini ve ıslanmasını önleyerek evlerine doğru hızlı adımlarla gittiler. Eslina ve babası onu buldukları için çok sevinçliydi ve annesi de onu görünce çok mutlu oldu. Hemen kediyi bir güzel kurulayıp karının doyurmak için süt koydular ve onu biraz sevdikden sonra uyuması için yer ayarlayıp dinlenmesini beklediler.

Eslina ve Patinin Dostlugu Hikayesi

Kedinin ismini “Pati” koydular Eslina ve Pati artık çok iyi bir arkadaş oldular ve oyunlar oynayıp dost oldular. Hayvan sevgisini ve arkadaşlığın önemini herkese gösterdiler hikayede burada bitti..

Kısa masal okumayı seviyorsanız Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Yaramaz Köpek Hali'nin Hikayesi