Zumzum ve Odasının Masalı

Zumzum ve Odasının Masalı

Temmuz 14, 2023 0 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde ormanın derinliklerinde yaşayan zürafa ailesi varmış. Bu ailenin Zumzum adında küçük bir çocukları varmış. Zumzum çok dağınık, odasını hiç toplamayan bir çocukmuş.

Annesi ve babası her gün odasını toplaması gerektiğini söyler ama Zumzum hiç toplamazmış. Bu durum annesini çok üzüyormuş ama Zumzum bunun farkında değilmiş. Oyuncaklarını hiç toplamaz, yediği yiyeceklerin çöpünü de sağa sola atarmış. Annesi toplamasa odası çöplüğe dönecekmiş. Artık annesinin sabrı kalmamış ve Zumzum’a “Artık sana odanı topla demeyeceğim ve bende odanı toplamayacağım. Bu günden sonra ister çöp içinde uyur ister odanı temizlersin” demiş. Zumzum annesine “Tamam” demiş ve odasına çıkmış. Bir kaç gün boyunca okuldan her geldiğinde odası çöp içindeymiş, annesi gerçekten odasını toplamıyormuş. Zumzum okul çantasını hazırlamaya çalışıyormuş ama eşyalarını bulamıyormuş, çoraplarını arıyor ama bir tekleri yokmuş bu durum ilk defa Zumzum’u yormuş ve odasını toplamaya karar vermiş. Hemen eline bir poşet almış ve önce çöpleri toplamış. Odada bir tane bile çöp bırakmamış. Daha sonra kirli kıyafetlerini kirli sepetine atmış ve temiz kıyafetleri dolabına yerleştirmiş. Oyuncaklarını toplamış ve odasını süpürmüş. Her yer pırıl pırıl olmuş.

Zumzum ve Odasının Masalı

Zumzum işi bittiğinde hemen annesini ve babasını çağırıp odasını göstermiş. İkisi de çok sevinmiş. Bu olay Zumzum’a büyük bir ders olmuş ve bir daha asla odasını toplamadan yatmamış. Masal da burada bitmiş.

Kısa masal okumayı seviyorsanız Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Mutlu Ülke Masalı