Fifi’nin Arkadaşlarına Alışma Masalı

Fifi’nin Arkadaşlarına Alışma Masalı

Haziran 26, 2023 0 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde ormanın birinde, yavru hayvanların gittiği bir orman okulu varmış. Bu okula bütün yavru hayvanlar gidiyormuş. Orada bir çok yeni bilgi, birlikte yaşamanın kurallarını, yemek bulmanın detaylarını ve daha bir çok şeyi öğreniyorlarmış.

Okula giden hayvanlar birbirleri ile çok iyi anlaşıyorlarmış. İçlerinden sadece biri kimse ile konuşmuyor her zaman çekingen kalıyormuş. O hayvanın adı da fil Fifi imiş. Fifi herkesten kaçar, kimsenin yanına gitmezmiş. Okulda ki bütün öğrenciler ona onun bu huyuna alışmış ve hiç dokunmuyorlarmış. Ama öğretmen fare bu durumdan hiç memnun değilmiş ve Fifi’nin diğer öğrencilerle iyi anlaşmasını, oyun oynamasını istiyormuş. Düşünmüş taşınmış ve aklına bir fikir gelmiş. Sınıfta ki öğrencileri dört kişilik grup yapmış ve hepsine ödev vermiş. Ödevi de birlikte yapmaları gerektiğini söylemiş. Fifi’nin grubunda geyik, penguen ve ayı varmış. Fifi bu durumdan hiç memnun değilmiş, kimse ile birlikte ödev yapmak istemiyormuş ama bunu yapmaya mecburmuş. İstemeye istemeye Ayının evine gitmiş ve ödeve dahil olmuş. Arkadaşları ile fikir paylaşmaya başlamış. İlk etapta çok konuşmasa da kısa süre de alışmış ve konuşmaya, düşüncelerini söylemeye başlamış. Ayı, geyik ve penguen bu durumdan çok memnunmuş çünkü Fifi’nin çok iyi kalpli bir hayvan olduğunu biliyorlarmış.

Fifi’nin Arkadaşlarına Alışma Masalı

Bir kaç gün sonra ödev bitmiş ve öğretmen fareye sunumu yapmışlar. Öğretmen Fifi’nin arkadaşlarına alıştığını görünce çok sevinmiş. Yaptığı planın işe yaradığına mutlu olmuş. Fifi, bugüne kadar kimse ile konuşmadığına, kendisini geriye çektiğine çok pişman olmuş. O günden sonra bütün arkadaşlarıyla konuşmaya, eğlenmeye, oyun oynamaya başlamış. Masal da burada bitmiş.

Kısa masal okumayı seviyorsanız Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Ay Işığı ve Karanlık Masalı