Mumi ve Ailesinin Tatil Masalı

Mumi ve Ailesinin Tatil Masalı

Haziran 25, 2023 0 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur zaman içinde ormanın derinliklerinde yaşayan Mumi adında küçük bir geyik yaşarmış. Mumi anne ve babası ile birlikte ağaçtan evinde mutlu bir hayat sürermiş.

Mumi’nin okulu bitmiş ve tatil başlamış. Küçük Mumi tatilin ilk günlerinde evde vakit geçirmiş. Ama daha sonra sıkılmaya, farklı yerler görmek istemeye başlamış. Onun evde sıkıldığını gören anne ve baba ceylan Mumi’ye sürpriz yapmak istemiş. Babası küçük bir karavan satın almış ve annesi onun içini güzelce, ihtiyaçlarına göre doldurmuş. Bir akşam otururken Mumi’yi çağırmışlar. Baba geyik “Mumi, sana küçük bir sürprizimiz var. Şimdi senden odana gidip kendine bir kamp çantası hazırlamanı istiyoruz. Neye ihtiyacın olduğunu belirle ve ona göre bir sırt çantası hazırla. Uzun bir süre buralarda olmayacağız” demiş. Mumi heyecanla anne ve babasına sarılıp, koşarak odasına gitmiş. Kendisine ihtiyacı kadar kıyafet, el feneri, kafa feneri, düdük, su matarası vs. koymuş. Ertesi sabah ailecek evden çıkmışlar, karavana binip yola çıkmışlar. Uzun bir yol almışlar, yolda şarkılar söylemişler, yemek yemişler, eğlenceli bir şekilde tatil yerine varmışlar. Mumi ve ailesi hemen doğayı keşfetmek için işe koyulmuşlar. Önce doğayı keşfetmişler, daha sonra yıldızları izleyip, hikayeler yazmışlar. Nehre girip yüzmüşler, suda ki balıkları beslemişler. Mumi ve ailesi unutulmayacak bir tatil yaşamışlar.

Mumi ve Ailesinin Tatil Masalı

Günler hızla geçmiş ve eve dönmüşler. Ertesi gün okula başlayan Mumi, bütün yaşadıklarını öğretmenine ve arkadaşlarına anlatmış. Herkes Mumi’nin yaşadıklarını çok beğenmiş ve onlar kamp tatile çıkmak istemişler. Mumi, arkadaşları ve ailesi mutlu hayatlarına devam etmişler. Bu hikayede burada bitmiş.

Kısa masal okumayı seviyorsanız Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Tavşan Ülkesi Masalı