Hayalperest Mavi’nin Masalı

Hayalperest Mavi’nin Masalı

Temmuz 12, 2023 1 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde uçsuz bucaksız bir ormanda yaşayan fil varmış. Bu filin adı Mavi imiş. Mavi, hayal kurmayı çok seven, ormanda keşif yapmaya bayılan bir filmiş. Herke sonun hayalperestliğine güler, hiçbirinin gerçek olmayacağını söylermiş.

Mavi bir gün ormanda gezerken kocaman bir mağara olduğunu keşfetmiş. Mağaranın içine girip baktığında çıkışında bir kapı görmüş. Mavi heyecanla kapıyı açmış ve gördükleri karşısında çok şaşırmış. Kapının arkasında kelebeklerle dolu başka bir orman varmış. Upuzun bir şelale, rengarenk çiçekler adeta cennet gibi bir ormanmış. Mavi hemen mağaradan çıkmış, koşarak arkadaşlarına haber vermeye gitmiş. Gördüklerini herkese anlatmış ama kimse ona inanmamış. Çünkü herkes onun hayalperest olduğunu düşünüyormuş. Evet Mavi belki hayal kurmayı çok seviyormuş ama bu sefer doğruymuş. Mavi ne derse desin kimse onun sözlerine inanmamış. Ama içlerinden biri Mavi ye inanmış ve düşmüş peşine yeni ormanı görmeye. Mavi ve arkadaşı zebra heyecanla mağaraya doğru koşmuşlar ve kapıyı açıp içeri girmişler. Zebra da Mavi gibi gördüklerine inanamamış ve hayranlıkla yeni ormanı izlemeye başlamış.

Hayalperest Mavi’nin Masalı

İki arkadaş tekrar ormanlarına geri dönmüşler ve bu sefer Zebra olanları herkese anlatmış. Bu sefer Zebranın söylediklerine inanmışlar. Ama bu durumdan Mavi çok mutsuzmuş. Çünkü kimsenin ona inanmaması çok gücüne gitmiş. Bunu anlayan hayvanlar Mavi den özür dilemiş. Hayal kurmakla yalan söylemenin aynı şey olmadığını anlamışlar ve bir daha Mavi ye böyle davranmamışlar. Masal da burada bitmiş.

Kısa masal okumayı seviyorsanız Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Minik Tavşan Cancan'ın Masalı