Hayvanların Liderlik Masalı

Hayvanların Liderlik Masalı

Mayıs 16, 2022 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış Bir yokmuş pireler berber iken develer tellal iken ben anamın beşiğinde tıngır mıngır sallar iken. Kaf dağının eteğinde bir hayvan şehir varmış bu şehrin bir lideri yokmuş ama hayvanlar bir lider istiyormuş. Herkes aslanın lider olmasını istemiş ama aslan seçim istemiş diğer hayvanlar bunu kabul etmiş. Seçime 3 aday çıkmış; aslan, ayı ve kaplan.

Halk aday olan hayvanlara 3 görev verecekmiş, bu görevleri yapan lider olacakmış. Birinci görev altın gülü getirmekmiş. Bu gül sadece karanlık ormanda varmış. Kaplan güçlü olduğundan koşarak ormana dalmış, dikenlere vura vura gidiyormuş ama bir yerde takılmış. Ayı, aslanı takip ediyormuş çünkü aslan zekice gidiyormuş. iki hayvanda aynı anda tutmuş, aslan hızlı olduğu için ayıdan önce şehirde olmuş ve birinci görevi kazanmış. Sıra ikinci göreve gelmiş. Bu görevde gümüş balığı yakalamakmış. Ayı ve kaplan bu konuda uzmanmış. Ama maalesef ki aslan değilmiş. Ayı hemen balığı yakalamış ve ikinci görevi ilk bitiren o olmuş. Kaplan bu durumda pes etmiş sadece aslanla ve ayı kalmış. Üçüncü görev ise anka kuşundan düşmüş bir tüyü getirmekmiş. Ayı, aslandan önce dağa çıkmış anka kuşu yanından ayıyı kovmuş. Aslan ise anka kuşundan düşmüş bir tüyünü kibarca istemiş. Anka kuşu da aslanın kibarca istemesine karşılık olarak tüyünü vermiş ve aslana neden istediğini sormuş. Aslan da “Hayvan şehrine lider olmak istiyorum. O yüzden verilen görevlerden biri de senin düşmüş tüyünü getirmek” demiş.

Hayvanların Liderlik Masalı

Anka kuşu da çok heyecanlı bir yarış demiş ve “Bende kazananı görmek istiyorum” deyip aslanın üstüne binmiş. Şehre vardıklarında herkes çok şaşırmış. Aslan da “Şaşırmanıza gerek yok arkadaşlar, tatlı dil yılanı bile deliğinden çıkarır” demiş. Böylelikle yarışı kazanan aslan olmuş ve hayvan şehrinin lideri aslan olmuş. Masal da burada bitmiş.

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Aslan Kardeşlerin Masalı