İki Kardeşin Hayal Gücü Hikayesi

İki Kardeşin Hayal Gücü Hikayesi

Aralık 2, 2021 0 Yazar: Ezgi E.

Yeni yıla girmeden bir gün önce iki küçük kardeş, Melisa ve Çağrı, babaannelerinde televizyon izliyorlarmış. Hava çok soğuk ve yağmurlu olduğu için dışarı çıkamıyorlarmış, canları çok sıkılıyormuş. Anne ve babaları yeni yıla girecekleri akşam için alışveriş yapmaya gitmişler. Soğuk hava nedeniyle iki kardeş, babaannelerinde kalmış. Onlar da en sevdikleri çizgi filmleri izleyerek vakit geçiriyorlarmış.

İzledikleri çizgi filmde kar yağıyormuş ve çocuklar karda oyun oynuyormuş. Bembeyaz karın üstünde yuvarlanan, kardan adam yapan çocukları görmüşler. Önce küçük bir kar topu yapıp onu yuvarlayarak büyütmüşler, bu yaptıkları büyük kar topu, kardan adamın kafası olmuş. Sonra tekrar bir kartopu yapıp onu daha büyük kar topu halne getirmişler ve oda kardan adamın gövdesi olmuş. Evden aldıkları iki zeytin ile göz, bir havuçla da burun yapmışlar. Küçük taşlarla da gövdesine düğme yapmışlar. Bahçede buldukları dal parçalarıyla kollarını yapmışlar. Kafasına bir şapka, boynuna da bir atkı sarmışlar ve kardan adamları hazırmış. Melisa ve Çağrı ekrandan gözlerini alamıyorlarmış. Çağrı “Babaanne, baksana ne kadar güzel kardan adam yaptılar” demiş. Melisa “Evet, çok güzel bir kardan adam yaptılar” demiş. Babaanne “Evet, çocuklar gerçekten de çok güzel oldu” demiş. Melisa “Babaanne, burada ne zaman kar yağar?” diye sormuş. Babaannesi “Çocuklar, burası sıcak bir bölge olduğu için buraya çok fazla kar yağmaz. En son çok uzun yıllar önce kar yağdı” demiş. İki çocuk da bu duruma çok üzülmüş ve suratlarını asmışlar. Melisa “Burda kar yağmasa da biz kardan adam yapabiliriz” demiş. Çağrı kardeşinin söylediklerine şaşırmış ve nasıl yapacaklarını sormuş. Melisa “Babaanne bana iki tane küçük top, pamuk, iki küçük siyah düğme, kumai ve turuncu karton lazım” demiş. Babaanne torunun istedikleri bir şekilde bulmuş ve kardeşlere vermiş.

İki Kardeşin Hayal Gücü Hikayesi

Melisa bir küçük topu almış, Çağrı ya da diğer topu vermiş ve iki kardeş topların etrafına yapıştırıcı sürüp pamukları yapıştırmışlar. Sonra küçük olan topu büyük topun üstüne yapıştırmış. Üstteki topun üstüne göz olarak düğmeleri yapıştırmışlar, burunna turunca kartonu burup yapıştırmışlar. Kollarına buldukları çubuk krakeri yapıştırmışlar. En son olarak kumaşları kesip altı ve şapka olarak yapıştırmışlar ve kardan adamları artık hazırmış. İki kardeş yaptıkları kardan adama bakarken çok mutlu olmuşlar. Babaanneleri torunlarının yaptıkları kardan adamı çok sevmiş ve onlarla gurur duymuş. Akşam olup anneleri ve babaları gelince büyük heyecanla yaptıkları kardan adamı göstermişler ve onlardan da kocaman bir aferin almışlar. İki kardeş elindeki imkanlarla kar olmadan da eğlenebileceğinizi öğrendiler. Sadece hayal güçlerini kullanmaları yeterliydi. Sizde elinizde ki malzemelerle güzel bir kardan adam yapabilirsiniz.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Azra ve Defne Kardeşlerin Hikayesi