Okula Başlayan Bade’nin Hikayesi

Okula Başlayan Bade’nin Hikayesi

Aralık 3, 2021 0 Yazar: Ezgi E.

Bir zamanlar Bade adında küçük bir kız varmış. O sene Eylül ayı geldiğinde artık kreşe başlama zamanı gelmiş. Bade’nin annesi artık 3 yaşında olduğunu ve okula başlaması gerektiğini söylemiş. Bade çok mutlu olmuş çünkü etrafında ki bütün arkadaşları okula gidiyormuş ve okulda birçok yeni arkadaş edineceği öğrenmişti. Okula gitme günü gelmiş, Bade annesi ile birlikte okul yoluna koyulmuş.

Bade ile annesi okula geldiğinde öğretmenleri onları kapıda karşılamış. Bade annesinin elini bırakmaktan biraz korkmuş ama içeride olan çocukların yanına gitmek içinde can atıyormuş. En sonunda annesinin elini bırakmış ve içeri girmiş. Annesi, Bade’nin yanına gitmiş “Okul çıkışı seni almaya geleceğim, merak etme” demiş ve bu cümle Bade’yi biraz olsun sakinleştirmiş. Küçük kız etrafta olan oyuncakları incelemeye başlamış. Bir sürü oyuncak rafta, yerde ve duvara asılı bir şekilde duruyormuş. Arabalar, bebekler, kamyonlar, puzzellar…ve daha bir çok çeşit oyuncak Bade’nin ilgisini çekmiş. O sırada bir ses duymuş. Öğretmeni sesleniyormuş “Çocuklar, hepiniz ellerinizi yıkayın, hep beraber kahvaltı yapalım” demiş. Bütün öğrenciler tek tek gidip ellerini yıkamışlar daha sonra masaya oturmuşlar. O gün kahvaltı da omlet ve sebzeler varmış. Bade omlet yemeyi hiç sevmezmiş. Ama öğretmeni tabağını o kadar güzel süslemiş ki Bade, tabağındakileri yemek için can atmış. Kahvaltıdan sonra tekrar ellerini yıkmışlar ve artık oyun zamanı gelmiş. Öğretmenleri bütün çocuklara komik şarkı söylemiş ve çocuklar çok eğlenmiş. Daha sonra okulun bahçesinde küçük bir yürüyüşe çıkmışlar. Etrafta ki ağaçları incelemişler, güzel çiçekleri koklamışlar ve okulun bahçesinde ki tavşanları, ördekleri izlemişler. Yürüyüşün ardından sınıflarına geri dönmüşler ve öğretmeninin dağıttığı boyama kitabını boyamaya başlamışlar. Öğle yemeği saati gelince tekrar bütün çocuklar yemeklerini yemiş ve küçük Bade’nin gözleri kapanmaya başlamış. “Şimdi biraz uyusam ne kadar iyi olurdu” diye düşünmeye başlamış. Daha sonra öğretmenleri Bade ve arkadaşlarını uyku odasına götürmüş ve hepsini yataklarına yatırmış. Bade uyku odasını çok sevmiş. Yataklarda serili olan battaniyelerin üstünde ki şekilleri görünce çok mutlu olmuş çünkü o şekiller Bade’nin en sevdiği çizgi film karakteriymiş. Öğretmen çocuklara güzel bir peri masalı okumuş ve bütün çocuklar uykuya dalmış.

Okula Başlayan Bade’nin Hikayesi

Bir kaç saat sonra uyu odasında güzel bir müzik çalmaya başlamış. Öğrenciler yataktan kalkmadan öğretmen çocuklara bir kaç egzersiz hareketi göstermiş. Bade o an öğrendiği bu hareketleri annesine de öğretmesi gerektiğini düşünmüş ve o an annesini çok özlediğini hatırlamış. Ağlamamak için kendisini zor tutuyormuş. Öğretmeni Bade’nin halini görünce yanına gitmiş kulağına annesinin onu bir saattir kapıda beklediğini ve isterse yanına gidebileceğini söylemiş. Bade öğretmenine teşekkür ederek annesine doğru koşmaya başlamış. Kapıda annesini görünce boynuna atlamış ve eve doğru yürümeye başlamışlar. Bade yol boyunca hiç susmamış ve kreşte yaşadığı her şeyi annesine atlatmış. Hatta omlet yediğini bile söylemiş. Eve geldiklerinde, bütün aile masada toplanmışlar. Babası iş dönüşünde kızının büyüyüp okula başlaması şerefine pasta alıp gelmiş. Bade okula başladığı için çok mutluymuş. O gün her zamankinden erken saatte uykuya dalmış. Annesi ve babası, kızlarının nasıl büyüdüğünü, ne kadar akıllı olduğunu söyleyip, gurur duymuşlar.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Çocuk ve Denizatı Hikayesi

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorisi inceleyebilirsiniz.