İki Kuzenin Hikayesi

İki Kuzenin Hikayesi

Şubat 3, 2022 0 Yazar: Seyhan

Birbirlerinden uzak yaşayan ama her yaz tatilini birlikte geçiren iki kuzen varmış. Demir ve Lina. Demir, her yaz tatilinde kuzeni Lina’ya kavuşacağı günü iple çekermiş. Bu iki kuzen birbirlerini çok sever ve çok iyi anlaşırlarmış. Lina Almanya’dan her gelişinde kuzenine sevdiği şeyleri getirir, Demir’i çok mutlu edermiş. Demir de bütün yaz tatilini Lina’ya ayırır, başka hiç bir plan yapmazmış. Sayılı günler onlar için çabuk geçermiş ama onlar ayrılırken bir sonraki yazın planlarını yaparlarmış. Lina orada ki yaşantısından güzel hikayeler ve dersler çıkarıp kuzeni Demir’e anlatırmış.

Bir gün Lina ve babası arabayla alışverişe giderken önlerine bir ördek sürüsü çıkmış. Önde anne ördek ve arkada zor yürüyen yavruları bir ip gibi yola dizilip kalmışlar. Lina, görür görmez heyecanlanmış ve babasına ” Babacığım, bu ördekleri ne yapmamız gerek şimdi” demiş. Babası “Güzel kızım, tabi ki de durup onların geçmesini bekleyeceğiz” demiş. Arkadan gelen arabalar önce kornaya basıp tepki verse de yolun ortasında ki ördekleri gören herkes arabayı durdurup beklemeye başlamış. Kimse arabadan inip ördeklere dokunmak ve onları korkutup incitmek istememiş. Çok uzun süre beklemişler ama en sonunda ördekler karşıya güvenle ulaşmış. Bu yaşanılan olay Lina’ya güzel bir örnek olmuş ve bu yaşadıkları olayı hemen kuzenine anlatmak istemiş. Lina Demir’in yanına gittiğinde, hayvanları sevmeyi ve onlara zarar vermemeyi en güzel örneği ile anlatmış. İki kuzen de hayvanları çok seviyormuş. Lina her gelişinde köpeği Çamur’dan da bahsedermiş. Demir’in ise konuşan bir muhabbet kuşu varmış. Birbirleri ile yaptıkları bu hoş sohbetlere zaman zaman anneleri de katılır onlara hayvanları sevmenin, onlara sahip çıkmamın çok güzel bir davranış olduğunu her seferinde söylerlermiş.

İki Kuzenin Hikayesi

Bu güzel tatil benzer hikayelerle ve güzel anılarla geçmiş. Ayrılık vakti gelmiş ama iki kuzen sarılıp vedalaşırken çok üzülmemişler. Çünkü bir sonra ki yaz için uzun günler ve geceler varmış. Ama her zaman birbirlerine yine kavuşmanın hayalini kuruyorlarmış. Uçak gökyüzüne çıktığında Demir kuzeninin arkasından el sallayarak onu uğurlamış ve iki kuzen buluşacakları gün için geri sayım yapmaya başlamışlar.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Çocuk Hikayeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Yaralı Ördek ve Müge'nin Hikayesi