Yağız’ın Köy Tatili Hikayesi

Yağız’ın Köy Tatili Hikayesi

Şubat 2, 2022 0 Yazar: Seyhan

Yağız her yaz tatilinde babaannesi ve dedesi ile birlikte Tekirdağ’da ki köy evine kalmaya gidermiş. Köyde tanıştığı ve yazın onu bekleyen bir sürü arkadaşları olmuş. Şehirden uzakta yaşamanın güzelliklerini bu yaşta tatmış olması onu çok mutlu ediyormuş. Horoz sesleriyle erkenden kalkar, köy bakkalından köy ekmeği alır gelirmiş.

Babaannesi ve dedesi ile birlikte kahvaltı ettikten sonra “Karabaş” adında ki köpeği ile oynar ve bahçede ki tavukların, ördeklerin, güvercinlerin yemlerini verip, arkadaşlarıyla tarlada buluşurmuş. Babaannesi ve dedesi de arkasından tarlaya gidermiş. Birlikte tarladan karpuz, çilek ve Yağız’ın sevdiği ne varsa toplar, dönüşte dedesi traktörün önüne Yağız’ı oturtup öyle gelirlermiş. Henüz küçük olduğu için dedesi ve babaannesi ile birlikte binermiş. Ama dedesinin ona bir sürprizi varmış. Bahçede ki kullanılmayan bir bisikleti tamir etmiş ve güzel bir hale getirip Yağız’a hediye etmiş. Yağız, çok sevinmiş. Çünkü dedesinin sayesinde artık arkadaşlarının bisikletine binmesine gerek kalmamış. Bisikletini kapar kapmaz hemen arkadaşlarının yanına gitmiş. Arkadaşları ile birlikte ağaçtan elma, incir, üzüm toplamış ve bisikletine yükleyip evin yolunu tutmuş. Topladığı meyvelerle babaannesine sürpriz yapmak istemiş. Artık traktör olmadan, bisikleti ile yiyecek taşıyabiliyormuş ve bu Yağız’ı çok mutlu etmiş. Fakat dedenin ve babaannenin canlarını sıkan bir sorun varmış. Bahçeye bir tilki dadanmış. Bu tilki tavukların yuvasına girmeye çalışıyormuş. Yağız da bu duruma çok üzülmüş. Çünkü tavukların yumurtalarını yemek istiyormuş. Ama yaramaz tilki yumurtaları alıp kaçıyormuş.

Yağız’ın Köy Tatili Hikayesi

Bir gün dedesi ile birlikte tilkiyi kaçırmak için plan yapmaya karar vermişler. Akşam olup karanlık çöktüğünde tilkinin sesini duyar gibi olmuşlar ve tilkiyi büyük bir gürültü ile korkutmayı başarmışlar. Tilki korkup kaçmış ve o günden sonra bir daha hiç bahçeye girmeye cesaret edememiş. Dedesi ve Yağız tavukların yumurtalarını kurtardıkları için çok sevinmişler. Bu yaz tatilinin sonunda, Yağız eve döndüğünde anne ve babasına anlatacağı bir çok güzel anısı birikmiş. Bu hikayede burada güzel bir sonla bitmiş. Hikayenin içinde ki karakterler ve hikayenin olay örgüsü gerçektir.:)

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Nil ve Kedisinin Hikayesi