Kapkap İle Kibirli Tavşan Masalı

Kapkap İle Kibirli Tavşan Masalı

Eylül 25, 2022 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış Bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde. Kocaman bir ormanın içinde adı Kapkap olan bir kaplumbağa yaşarmış  arkadaşları olan bütün hayvanlar ile çok güzel anlaşır, yardıma ihtiyacı olan herkese yardım edermiş. Arkadaşları ile birlikte oyunlar oynar, eğlenceli zamanlar geçirirlermiş .

Günlerden bir gün ormana bir tavşan gelmiş . Bu tavşan pek bir kibirli ve ukalaymış. Kimseleri beğenmez kimseyle dost olmak istememiş. Orman sakinleri bu duruma çok üzülmüşler. Hepsi ayrı ayrı konuşmayı dost olmayı denemiş ancak nafile kimseyle konuşmak bile istememiş. Her gördüğü hayvanla dalga geçer, orman sakinlerini sinir edermiş. Hayvanlar onu buradan kovalım o kötü biri demişler. Fakat Kapkap sevgi dolu yüreği ile birde ben konuşayım tavşanla deyip yanına gitmiş “Merhaba tavşan kardeş, ben seninle tanışmak ve arkadaş olmak istiyorum” demiş. Kibirli tavşan “Hadi oradan benim gibi sevimli bembeyaz tüylü biri senin gibi çirkin şeyle mi konuşup arkadaş olacak hiç sanmıyorum” deyip kahkaha atmış. İyi kalpli kaplumbağa bu duruma çok üzülmüş. Neden bu kadar kibirli bu tavşan diye düşünmüş. Günler günleri kovalamış huzurlu ormanın sessizliğini  kibirli tavşanın sesi bozmuş. “İmdat yardım edin lütfen!” Sesi duyan hayvanlar hemen koşmuşlar bide ne görsünler kocaman bir kartal tavşanı yakalamak üzere hemen duruma müdahale edip kurtarmışlar tavşanı.

Kapkap İle Kibirli Tavşan Masalı

Tavşan çok utanmış “Ben size çok kötü davrandım hepinizin kalbini kırdım ama siz benim hayatımı kurtardınız nasıl teşekkür etsem bilemedim hepinizden özür dilerim en çok ta senden sevgili Kapkap beni affeder misi?” deyince Kapkap “Affettim bile” demiş. Bundan sonra sonsuza dek arkadaş olmuşlar huzurlu ormanda sağlıkla neşe içinde yaşamışlar. Evet çocuklar iyi insan olmak sevgi dolu bir kalbe sahip olmak çok kıymetlidir. Sizlerde her zaman sevgiden iyilikten ve merhametten hiç ayrılmayın. İyi uykular iyi geceler.

Yazar: Pınar Akbulut
@masalci_anne_pinar

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Çoban ve Kuzunun Masalı