Zeynep’ Sihirli Kalem Hikayesi

Zeynep’ Sihirli Kalem Hikayesi

Eylül 26, 2022 2 Yazar: Misafir Yazar

Zamanın birinde sokaklarında sevimli kedilerin dolaştığı, boyoz ve çiğdemin şehri olan bir şehirde Zeynep adında akıllı merhametli dünya güzeli bir kız yaşarmış. Zeynep’in kendi gibi dünya güzeli, akılı merhametli, tatlı “Melek” adında birde ablası varmış. İki kardeş zamanın çoğunu birlikte oyunlar oynayıp, resimler yaparak ve annelerine yardım ederek geçirirlermiş.

Zeynep okulunu arkadaşlarını, öğretmenlerini çok severmiş. Sıra arkadaşı olan İrem ile çok iyi anlaşır, okulda hep birlikte gidip gelirlermiş. İrem çalışkan  bir öğrenci olamasına rağmen yazı yazma konusunda başarısızmış. Bu duruma çok üzülür zaman zaman sıkıntısını arkadaşı Zeynep’e anlatırmış. Zeynep yine böyle bir gün yazı konusunda canı sıkılan arkadaşına bir kalem hediye etmiş. Ve demiş ki “Bu kalem sihirli, biraz özen gösterir dikkat edersen bundan sonra asla kötü yazı yazmayacaksın.” İrem arkadaşının verdiği hediyeye teşekkür edip evine gitmiş yarın için ödevi olan yazıyı yazmış ve okula gelmiş. Öğretmeni, sınıf arkadaşları çok şaşırmışlar çünkü yazı çok güzelmiş. Öğretmeni aferin yazmış “Aferin sana kızım böyle devam edersen sene sonuna yazın mükemmel olur” demiş.

Zeynep’ Sihirli Kalem Hikayesi

İrem olanlara inanamamış, Zeynep’in yanına gelip “Çok sağ ol arkadaşım verdiğin sihirli kalem gerçekten işe yaradı, yazım düzeldi sana çok teşekkür ederim” deyince Zeynep gülümsemiş “Aslında kalem sihirli falan değil sen kendin başardın, dikkat edip düzgün yazdığın için güzel oldu yoksa sihir diye bir şey yoktur. O sadece çizgi filmlerde olur arkadaşım” demiş. İki arkadaş ele ele tutuşup evin yolunu tutmuşlar, uzun yıllar boyunca hem okul hem mahalle arkadaşı olarak huzur içinde yaşamışlar. Evet çocuklar kendimize inanır azimle çalışırsak her şeyin en güzelini yaparız kendimize güvenelim ve başaracağımıza inanalım o zaman bütün sorunlar yok olur. Sevgiler, iyi geceler.

Bu hikayemiz gibi daha bir çok hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Bu Dünya Bizim Hikayesi