Kardeşler ve Papağanlarının Masalı

Kardeşler ve Papağanlarının Masalı

Mayıs 13, 2022 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde zamanın birinde mutlu bir aile yaşarmış. Bu ailenin Sümeyye ve Dorukhan adında iki çocukları varmış. Sümeyye ve Dorukhan çok iyi anlaşan iki kardeşlermiş. Bu kardeşlerin birde papağanı varmış.

Sümeyye ve Dorukhan kardeşler papağanlarını çok severlermiş ve papağanları ile çok ilgilenirlermiş. İki kardeş onunla oyun oynamayı, ona söylenebilecek kelimeleri öğretirmiş. Ama bir süre sonra papağanla ilgilenmeyi bırakmışlar. Papağan Süreyya ve Dorukhan’ın ilgisinin azaldığını anladığında çok üzülmüş. Artık suratı hep asıkmış ve üzüntüden hastalanmaya başlamış. Biraz daha zaman geçtikten sonra hiç ötmemeye, kelimeleri söylememeye ve yemlerini yememeye başlamış. Ev halkı bu durumu fark etmiş ve papağanlarını hemen iyileştirmeye karar vermişler. İlk olarak papağanlarını veterinere götürmüşler çünkü onun hasta olduğunu düşünmüşler. Doktor önce papağanın her yerini kontrol etmiş. Kontrol bittikten sonra doktor papağanın hasta olmadığını, ilgisizlikten ve üzüntüden dolayı ötmediğini, yemek yemediğini söylemiş. Doktorun söyledikleri ne Süreyya ve Dorukhan çok üzülmüş. Papağanları ilgilenmeyi bıraktıkları için çok pişman olmuşlar. Hemen kuşlarını da alıp evlerine dönmüşler.

Kardeşler ve Papağanlarının Masalı

O günden sonra her gün papağanları ile ilgilenmeye başlamışlar. Ona yeni oyuncaklar almışlar, her gün yeni kelimeler öğretmişler, sevmişler. Papağan ve iki kardeş o günden sonra mutlu mesut yaşamışlar. Ve gökten üç elma düşmüş Biri bu masalı yazana, biri okuyana ,biride dinleyene

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Kardeşler ve Tavşanların Masalı