Eren ve Uyku Arkadaşının Hikayesi

Eren ve Uyku Arkadaşının Hikayesi

Mayıs 14, 2022 0 Yazar: Ezgi E.

Zamanın birinde yaşayan küçük bir çocuk varmış. Bu çocuğun adı Eren miş. Eren, 4 yaşında, çok konuşkan, güler yüzlüymüş. Çevresinde ki herkes Eren’i çok severmiş. Ama küçük çocuk annesini bir konuda çok üzüyormuş. Çünkü Eren tek başına uyumuyor hep annesi ve babasının yanına gidiyormuş. Durum böyle olunca anne ve babası rahat uyuyamıyor sabahları yataktan hep yorgun kalkıyormuş.

Günlerden bir gün anne Eren ile konuşmak istemiş. Eren heyecanla annesini dilemeye başlamış. Anne “Erenciğim, biz seni çok seviyoruz ama her çocuğun kendi yatağında yatması gerekir. Bu senin için çok önemli Çünkü orası senin odan ve senin eşyaların. Ben nasıl kendi odamda uyuyorsam sende kendi odanda uyumalısın. Sen artık büyüdün.” demiş. Eren annesinin söylediklerine hiç mutlu olmamış. Çünkü o annesinin ve babasının yanında yatmayı çok seviyorum. “Ama anne ben odamda yatmak istemiyorum. Orada yalnızım” demiş. Anne “O zaman senin için bir arkadaş bulalım olur mu?” demiş. Eren “Deneyelim” diyerek annesine sarılmış. Anne o günden sonra Eren’in odasında yatması için ona bir uyku arkadaşı araştırmaya başlamış. Eren’in seveceği, ona sarılıp kendini rahat hissedeceği bir şey bulmak istemiş ve sonunda aklına bir fikir gelmiş. Hemen oğlunu yanına çağırmış “Eren, benim en sevdiğin tişörtüm hangisi?” diye sormuş. Eren hemen annesinin dolabından gidip en sevdiği tişörtü çağırmış. Anne tişörtü eline almış, biraz kesmiş biraz dikmiş ve sonunda çok güzel bir ayıcık ortaya çıkmış.

Eren ve Uyku Arkadaşının Hikayesi

Eren ayıcığı eline almış ve çok güzel olduğunu söylemiş. Bunun üzerine annesi “Bu gece benim tişörtümü giymiş bir ayıcıkla uyumaya ne dersin?” demiş. Eren kabul etmiş ve akşam olduğunda ayıcığı ile birlikte yatmış. Ayıcığına sarılmış ve hemen uykuya dalmış. Annesi de bu duruma çok sevinmiş. O günden sonra Eren uyku arkadaşı ile birlikte uyumuş ve annesi ile babasının odasında uyumasına gerek kalmamış. Bu hikayede burada bitmiş.

Daha fazla kısa hikaye okumak isterseniz Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Hayat ve Kedisi Boncuk'un Hikayesi