Zeynep İle Kedisinin Hikayesi

Zeynep İle Kedisinin Hikayesi

Şubat 6, 2024 0 Yazar: Misafir Yazar

Kayaşehir de Zeynep adında güzeller güzeli bir kız varmış, bu kız kedileri çok severmiş. Günlerden bir gün Zeynep ile annesi Zeynep’in arkadaşı olan Minalara gitmişler. Mina’nın birde yavru bir kedisi varmış adı ise Vera imiş.

Mina’nın kedisini gören Zeynep, kediyi sevmiş hatta o kadar çok sevmiş ki ondan hiç ayrılmak istememiş. Eve gitme zamanı gelince Zeynep annesine bir kedi almak istediğini söylemiş. Annesi de bu durumu biraz düşüneceğini söylemiş ve eve dönmüşler. Aradan günler geçmiş ve büyük gün gelip çatmış. Zeynep okuldan dönünce eve bir kedinin geldiğini görmüş çok sevinmiş. Ellerini yıkayıp kediyi sevmeye başlamış adını ise Müezza koymuş. Çünkü Müezza, Peygamberimizin kedisinin adı olduğunu bildiği için kendi kedisine de o ismi vermiş. Kedisinin tüylerinin renginde altın sarısıymış. Günler geçtikçe Müezza artık yeni evine alışmış, Zeynep ve ailesi onun aşısını bile yaptırmış.

Zeynep İle Kedisinin Hikayesi

Müezza kendisi ile ilgilenmelerinden çok mutlu oluyormuş. Bunu gören Zeynep ise hayvanlara ilgi ve sevgi göstermenin ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlamış ve artık hayvanlara ilgi ve sevgi göstermeye başlamış hikâyede burada bitmiş.

Kısa hikaye okumayı seviyorsanız Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyip dilediğiniz hikayeyi okuyabilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Kedi İle Küçük Sahibinin Hikayesi