Küçük Kurdun Hikayesi

Küçük Kurdun Hikayesi

Haziran 30, 2024 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir gün Eren ve Kayra parkta oynarken yer de küçük bir kurdun yürüdüğünü görmüşler, hemen kurdun yanına gelip onu takip etmişler. Kurt kıvrıla kıvrıla bir yöne doğru durmadan gidiyormuş. Yolunun üzerinde bir elma parçası olduğunu gören Eren ve Kayra kurdun elmaya gidişini merakla seyretmişler. Ama o da ne kurt elmaya gitmek yerine bir anda toprağı kazarak toprağın altına gitmeye başlamış.
Eren ve Kayra, kurdun toprağın altına girdiğini görünce çok şaşırmışlar. Biraz bekleyip ne yapacaklarını düşünmüşler. Kayra, “Belki de kurdun bir yuvası vardır ve yiyecekleri oraya taşıyordur,” demiş. Eren de, “Haklı olabilirsin, hadi onu izleyelim!” demiş.

Çocuklar, kurdun kazdığı toprağı dikkatlice incelemeye başlamışlar. Bir süre sonra küçük bir tünel açılmış ve kurdun izini takip ederek daha derine inmişler. Bu sırada etrafta başka küçük hayvanların da olduğunu fark etmişler; karıncalar, böcekler ve daha pek çok minik yaratık. Tünelin sonuna geldiklerinde, büyük bir sürprizle karşılaşmışlar. Küçük kurt, minik bir oda gibi görünen bir alana ulaşmış ve burada başka küçük kurtçuklar da varmış. Hepsi bir araya toplanmış ve kurt, yanında getirdiği yiyecekleri onlarla paylaşıyormuş. Eren, “Ne kadar da ilginç! Bu küçük kurt ailesine yiyecek taşıyor!” demiş. Kayra da, “Evet, gerçekten çok çalışkan ve fedakar bir kurt,” diye eklemiş. Çocuklar, kurdun ve diğer küçük hayvanların yaşamına saygı duyarak, sessizce geri dönmüşler. Parkta oynamaya devam ederken, doğanın ne kadar muhteşem ve gizemli olduğunu düşünmüşler. Bu macera, onlara doğanın güzelliklerini ve her canlının bir rolü olduğunu öğretmiş.

Küçük Kurdun Hikayesi

Eren ve Kayra, o günden sonra doğayı daha dikkatli ve sevgiyle gözlemlemeye karar vermişler. Her fırsatta parka gelip, farklı hayvanların yaşamlarını keşfetmekten büyük keyif almışlar. Böylece, Eren ve Kayra’nın macerası, küçük bir kurdun peşinden giderek doğanın sırlarını öğrenmeleriyle son bulmuş. Hikaye de burada bitmiş.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Organlarla Tanışma Masalı