Kaybolan Esin’in Hikayesi

Kaybolan Esin’in Hikayesi

Nisan 18, 2022 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde kalbur saman içinde zamanın birinde Esin adında bir kız varmış. Küçük kız parka gitmeyi çok severmiş. Her gün annesi ile parka gider doyasıya oyun oynarmış.

Günlerden bir gün küçük Esin annesi ile beraber parka gitmiş. Parka gitmeden önce annesi Esine yanından hiç ayrılmamasını tembih etmiş. Esin annesine “Tamam anneciğim, merak etme” demiş. Küçük parkta arkadaşları ile uzun süre oyun oynamış. Bir süre sonra Esin’in eve dönme vakti gelmiş. Esin arkadaşları ile vedalaşıp annesinin yanına dönmüş. Anne kız eve doğru giderken, küçük kız bir kedi görmüş ve bu kediyi sevmek istemiş. Esin kediyi severken annesine durmasını söylememiş ve annesi yürümeye devam etmiş. Esin de annesinin uzaklaştığını fark etmemiş. Bir süre sonra Esin kafasını kaldırmış ve annesini yanında görememiş o an kaybolduğunu anlamış ve çok korkmuş. Fakat annesi Küçük Esin’in yanında olmadığını anladığı an geri parka dönmüş. Esin annesini gördüğünde koşarak sarılmış.

Kaybolan Esin’in Hikayesi

Annesinin sözünü dinlemeyin yanından ayrıldığı için çok pişman olmuş. Daha sonra annesi Esin’i eve götürmüş. Esin o gün parkta çok önemli bir ders almış bir daha da asla annesini dinlememezlik yapmamış ve yanından hiç ayrılmamış.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin İlginizi Çekebilir  Bugünün İşini Yarına Bırakma Hikayesi