Yaralı Ördek ve Müge’nin Hikayesi

Yaralı Ördek ve Müge’nin Hikayesi

Kasım 12, 2022 0 Yazar: Ezgi E.

Zamanın birinde küçük şirin bir kasabada yaşayan, hayvanları çok seven bir kız varmış. Bu kızın adı Müge imiş. Müge hayvanlarla ilgilenmeyi, onlarla oyunlar oynamayı, onlara yemek hazırlamayı çok seviyormuş. Kendisinin de üç kedisi, bir köpeği ve evin içinde baktığı iki tane kuşu varmış. Her gün üşenmeden sabah erkenden kalkar bahçeye çıkar, kedilerinin, köpeğinin yemeğini ve suyunu verir, evde ki kuşun kafesini temizlermiş. Annesi kızının bu huylarını çok seviyormuş.

Günlerden bir gün Müge ve annesi bahçe de piknik yaparken kapının önünden bir ördeğin geçtiğini görmüş. Müge heyecanla “Anneciğim, baksana ördek geçiyor” demiş ve kapıya doğru koşmuş. Annesi de kızının arkasından ördeğin yanına gitmiş. Anne ördeğe dikkatle baktığında kanadının yaralı olduğunu görmüş. Hemen onu kucağına almış ve bahçeye sokmuş. “Anne ördeğin kanadına ne olmuş?” diye sormuş Müge. Annesi “Kızım sanırım bu ördek yaralı ve yuvasından kaçmış. Önce onu bir veterinere götürelim, daha sonra ailesini arayalım” demiş ve anne kız ördekle birlikte veterinerin yolunu tutmuşlar. Kısa bir süre sonra veterinere geldiklerinde doktor ördeğin kanadının hasar aldığını ama iyi bakılırsa kısa sürede iyileşeceğini söylemiş. Anne kız çok sevinmiş ve ördekle birlikte bahçe dönmüşler. Müge “Anne bu ördek bizimle kalabilir mi?” diye sormuş. Annesi “İyileşene kadar onu misafir edebiliriz kızım” demiş. Müge sevinçle ördeğin kalabileceği bir alan oluşturmuş. Her gün sabah erken saatte kalkıp ördeğin de yemeğini suyunu vermiş, kanadına ilacını sürmüş. Zaman bu şekilde akıp giderken 10 gün sonra ördeğin kanadı iyileşmiş. Müge ördeğin yanında oyun oynarken annesi yanına gelmiş “Kızım artık ördek iyileşti onun ailesini bulup, ördeği vermemiz gerekir” demiş. Müge “Hayır anne, o artık benim ördeğim, vermek istemiyorum” demiş. Annesi kızının bu sözleri üzerine “Olur mu kızım öyle şey, ördeğin de bir annesi kardeşleri, babası var. Onun kaybolduğundan beri her yerde arıyor olabilirler. Sen bir gün kaybolursan ve seni bize getirmeseler hem ben çok üzülürüm hemde sen çok üzülürsün.” demiş.

Yaralı Ördek ve Müge’nin Hikayesi

Bunun üzerine Müge annesine hak vermiş. Anne kız ördeği alıp yakınlarında ki gölün yanına gitmişler. Orada duran bir kaç ördek ailesi varmış. Ellerinde ki ördeği yere bırakmışlar ve ördek “Vak vak vak” diye ses çıkarmış. Bu sesin üzerine onun yanına koşarak 5 tane ördek gelmiş. Bu ördekler onun ailesiymiş. Müge bunları görünce çok duygulanmış. Onu iyileştirdiğine ve ailesine kavuşturduğuna çok mutlu olmuş. Kimin yardıma ihtiyacı varsa her zaman yardım edeceğine dair annesine söz vermiş.

Hikaye okumayı seviyorsanız Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Kayıp Kedi Hikayesi