Kipti’nin Masalı

Kipti’nin Masalı

Ocak 23, 2024 2 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde büyük bir ağacında dalında yaşayan kuş ailesi varmış. Kuş ailesinin Kipti adında yavru kuşları varmış. Kipti’nin annesinin adı Kiti, babasının adı Karlas mış.

Kipti isminden pek memnun değilmiş. Kipti, babası gibi bir ismi olsun istiyormuş. Çünkü Sisi ve Elyam adında ki arkadaşları onunla dalga geçiyormuş. Kipti’nin bu mutsuz halini gören ailesi onun isim değiştirmesini kabul etmişler. Kipti, savcı balinaya gidip ismini değiştirmeye gidecekmiş. Hemen hazırlanıp çıkmışlar. Sahil kocaman bir alanı aydınlatıyormuş. Kipti savcıyla konuşmuş ve ismini Kuyap olarak değiştirmiş. Kipti şimdi ok mutluymuş. Aradan bir kaç kaç hafta geçmiş, kuşlar arsında Kipti ismi en popüler isim olarak seçilmiş.

Kipti’nin Masalı

Kipti ismini değiştirdiği için çok pişman olmuş. Hemen annesne gidip Kipti ismini geri almak istediğini söylemiş. Ama annesi kararlarının arkasında durması gerektiğini anlatmış ve ismini değiştirmesine izin vermemiş. Kipti yani yeni Kuyap, eski isminin değerini anlamış. O günden sonra elindekilerin değerini her zaman bilmiş. Masal da burada bitmiş.

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Dilek ve Uçurtmasının Masalı