Bir Horozum Olsa Hikayesi

Bir Horozum Olsa Hikayesi

Ocak 24, 2024 0 Yazar: Misafir Yazar

Çiçek her gün annesinin “Sabah oldu haydi uyan ve hazırlan güzel kızım” diye seslenmesi ile uyanıyormuş. Bu durum onu çok mutlu etse de o masallar da ki gibi “üürü ürüüüü” diyen horoz sesi ile uyanmak istiyormuş. Annesine her gün “Horoz alalım bizi o uyandırsın” diyormuş. Annesi de “Evde horoza bakılmaz, bu mümkün değil” diye cevap veriyormuş. Bu sefer Çiçek “Bahçeye kümes yapalım onun da evi olur” diyormuş.

Annesi bir gün horoz sesi ile alarm kurmuş ve Çiçek’ i o uyandırmış. Çiçek çok sevinmiş “Yaşasın annem horoz almış” demiş ve “Hani nerede horoz?” diye aramaya başlamış ama horozu bulamamış. Onun bir alarm olmasına çok üzülmüş. “Horoz sesi ile uyanmış oldun, biraz sevin kızım” demiş annesi. Ama Çiçek ikna olmuyormuş. Annesi bir gün Çiçek’i okuldan aldığın da “Seni bir yere götüreceğim” demiş. Çiçek çok heyecanlanmış. Annesinin onu oyun evine götüreceğini sanıyormuş. Bir çiftliğe gitmişler küçük bir horoz civciv almışlar. Annesi “Bize alışması için bizimle büyüsün, büyüyünce de senin istediğin gibi seni uyandırır.” demiş. Çiçek her gün horozunu seviyor, yemini, suyunu veriyor ona özenle bakıyormuş.

Bir Horozum Olsa Hikayesi

Horozu da hızla büyüyormuş. Artık evde bir kutu da bakılamayacak kadar büyüdüğün de ona bir kulübe yapmışlar, artık bahçe de yaşıyormuş, hem de rahatça geze biliyormuş. Ayrıca Çiçek’i her gün sabah o uyandırıyormuş. Adını da Çilli koymuş. Çiçek de Çilli ile büyümüş. Bu hikayede burada bitmiş.

Daha fazla kısa hikaye okumak isterseniz Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Çok İyi Anlaşan Kardeşlerin Hikayesi