Kıvılcım ve Çevreye Duyarlılığının Hikayesi

Kıvılcım ve Çevreye Duyarlılığının Hikayesi

Temmuz 20, 2023 0 Yazar: Ezgi E.

Bir zamanlar uzak diyarlarda yaşayan Kıvılcım adında küçük bir kız çocuğu varmış. Kıvılcım doğaya, hayvanlara, bitkilere, ağaçlara çok önem veren bir kızmış. Çöpünü asla yere atmaz, bitkilere zarar vermez, gördüğü bütün sokak hayvanlarını beslermiş.

Günlerden bir gün Kıvılcım ve ailesi ormana piknik yapmaya gitmişler. Evden piknik çantasını ve yiyeceklerini alıp yola koyulmuşlar. Yolda müzik dinleyip eğlenmişler ve kısa süre de piknik alanına gelmişler. Annesi hemen örtüyü sermiş ve yiyecekleri yerleştirmiş. Kıvılcım ve babası da oyunlar oynamaya başlamış. Annesi her şeyi hazır ettiğinde Kıvılcım ve babasını çağırmış, birlikte yemek yemişler. Gün boyunca oyunlar oynayıp eğlenen aile, hava kararmaya başlayınca eşyalarını toplamış. Tam arabaya binmek üzereyken Kıvılcım “Anne bütün çöplerimizi aldık değil mi?” diye sormuş. Annesi “Evet kızım hepsini aldık” demiş. Kıvılcım etrafa bakınırken bir ailenin çöplerini ağacın altına bırakıp arabalarına doğru yürüdüklerini görmüş. “Anne bir dakika bekler misiniz?” deyip koşarak ailenin yanına gitmiş. “Merhaba, size bir şey söylemem gerek. Sanırım çöplerinizi ağacın altında unuttunuz” demiş. Aile küçük kızın söylediklerinden sonra utanmış “Evet küçük kız, hatırlattığın için teşekkür ederiz. Hemen alıp çöpe atıyoruz” demiş. Kıvılcım da teşekkür ederek ailesinin yanına geri dönmüş.

Kıvılcım ve Çevreye Duyarlılığının Hikayesi

Kıvılcım başka insanlara da örnek olduğu için çok mutlu olmuş. Herkesin çevreye ve doğaya saygılı olmasını istiyormuş. Anne ve babası da kızları ile gurur duymuş. Kıvılcım, herkese örnek olmaktan hiç vazgeçmemiş. Bu hikaye de burada bitmiş.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Eren ve Murat Arkadaşların Hikayesi