Renkli’nin İç Dünyasının Masalı

Renkli’nin İç Dünyasının Masalı

Temmuz 21, 2023 0 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde kuşların ülkesinde yaşayan Renkli isminde bir kuş varmış. Bu kuşun rengarenk tüyleri, boncuk gibi gözleri varmış. Herkesin gözü onun üzerindeymiş. Kanatlarını çırptığında sanki hava da bir peri uçuşuyormuş.

Renkli, dışarıdan bu kadar güzel görünmesine rağmen iç dünyasında kendisiyle ilgili eksiklikler hissediyormuş. Herkes kadar iyi uçamadığını, bir işe yaramadığını düşünüyormuş. Arkadaşları onun bu şekilde düşündüğünden bir habermiş ve onun dış görünüşüne övgüler yağdırıyorlarmış. Havalar soğumaya başlamış ve kuşlar diğer kuş ülkesine göç etmek için hazırlıklara başlamışlar. Renkli de hazırlıklarını bitirmiş ve diğer kuşların yanına gidip göç saatini beklemeye başlamışlar. Sonunda beklenen zaman gelmiş ve hepsi birden uçmaya başlamışlar. Uzunca süre yol almışlar ve yolda sürekli sohbet etmişler. Hepsi gülüşürken hiçbirinin fark etmediği bir gri bulutun içine doğru uçmuşlar. Bulutun içine girince sert bir rüzgar kuşları zorlamış ve hepsi bir yana savrulmaya başlamışlar. Kimse ne yapacağını bilememiş ve bağrışmaya başlamışlar. Renkli birden kendisini toplamış “Arkadaşlar önce sakin olalım, şimdi hepimiz bir araya gelmeliyiz ve birbirimize kenetlenip hızla bulutun içinden çıkmalıyız” demiş. Diğer kuşlar Renkli’nin söylediği gibi hemen bir araya gelmişler ve birbirlerine sıkıca sarılmışlar. Hızla uçarak rüzgarı arkalarında bırakmışlar ve derin bir nefes almışlar.

Renkli’nin İç Dünyasının Masalı

Renkli arkadaşlarını bu zor durumdan kurtardığı için çok mutlu olmuş. Sonunda kendisini işe yarar hissetmiş. Günlerdir iç dünyasında düşündüğü işe yaramıyorum düşüncesi uçup gitmiş. O günden sonra artık kendisine daha çok güvenmeye başlamış. Bir daha da içini hiç karartmamış. Masal da burada bitmiş.

Kısa masal okumayı seviyorsanız Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Kitap Okumayı Seven Kuzunun Masalı