Küçük Denizkızı ve Kayıp İnci Masalı

Küçük Denizkızı ve Kayıp İnci Masalı

Mayıs 22, 2024 2 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde, denizin derinliklerinde, bir çok canlının yaşadığı bir krallık varmış. Bu krallıkta bir çok balık, yengeç, ahtapot, mercan varmış. Birde herkesi güzelliğine hayran bırakan küçük denizkızı Melek varmış. Melek, uzun kırmızı saçlı, mavi gözleri, inci gibi dişleri olan bir denizkızıymış.

Günlerden bir gün Melek, denizde gezerken krallığın dışına yaklaşmış. Oralarda neler olduğunu, hangi deniz canlıların yaşadığını merak etmiş. Merakına yenik düşen denizkızı büyük kapıdan çıkmış. Merakla yüzerken, gözünü bir ışık almış. Daha önce hiç böyle bir ışık görmemiş ve o ışığa doğru hızla yüzmüş. Eğilip baktığında bunun bir “inci” olduğunu görmüş. İnciyi görünce çok sevinmiş. Aklına nenesinin anlattığı hikaye gelmiş. Hikaye “Yıllar önce kaybolan bir incinin hikayesiymiş.” Herkes bu inciyi aramış ama kimse bulamamış. O inciyi sadece kalbi çok temiz olan biri bulacak diye bir söylenti varmış. Melek inciyi gördüğü için kendisini çok şanslı hissediyormuş, hemen inciyi alıp krallığına geri dönmüş.

Küçük Denizkızı ve Kayıp İnci Masalı

Melek, inciyle birlikte krallığın en yaşlı ve bilgesi olan köpekbalığının yanına gitmiş. Ona inciyi göstermiş. Köpekbalığı “Yıllardır herkes bu inciyi arıyor ama kimse bulamadı. Bu inciyi gören ilk sensin güzel kız, kalbinin temizliği sayesinde inciyi krallığımıza kavuşturdun. Sana teşekkür ederiz” demiş. Melek çok sevinmiş ve inciyi, eski midyenin içine yerleştirmiş, krallık ışıklarla parlamış. Herkes eski mutluluğuna geri dönmüş. Masal da burada bitmiş.

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Minik Ejderha Lenny'nin Masalı