Beyaz Kuru Boya Masalı

Beyaz Kuru Boya Masalı

Aralık 2, 2023 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir zamanlar Ela bir çocuk varmış. Ela, bir gün kırtasiyeden kuru boyalar satın almış, çünkü resim yapmayı çok seviyormuş. Her gün resim defterine çizimler yapar, sıkılmadan boyarmış. Büyüdüğünde ressam olmak en büyük hayaliymiş.

Ela, kuru boyaları alıp eve geldiğinde hemen kağıda resim yapmaya başlamış. Ama hiç beyaz kuru boyayı kullanmamış. Beyaz kuru boya çok üzülmüş. Arkadaşları küçülmüş ama beyaz kuru boya hala aynıymış. Siyah boya “sen çok işe yaramazsın” demiş. Beyaz boya daha çok üzülmüş. Arkadaşları ona gülen yüz ifadeleriyle bakıyorlarmış. Birkaç hafta geçmiş. Beyaz kuru boya hala aynıymış. Çocuk da beyaz rengin işe yaramadığını görüp, beyaz boyayı çekmecesine atmış. Birkaç gün sonra Ela’nın kağıtları bitmiş ve kırtasiyeye kağıt almaya gitmiş. Kırtasiye de beyaz kağıt kalmadığını öğrenmiş ve mecburen siyah kağıt almış. Eve geldiğinde siyah kağıda mavi boyayla resim çizmeyi denemiş ama nafile. Hiçbir boya üzerinde belli olmuyormuş.

Beyaz Kuru Boya Masalı

Ela’nın bir anda aklına beyaz boya gelmiş. Hemen beyaz kalemi çekmecesinden çıkarıp almış ve siyah kağıda resim yapmaya başlamış. Beyaz boya o kadar mutlu olmuş ki mutluluktan zıplayacak gibi hissetmiş. Siyah boya da yanına gelip özür dilemiş. Masal da burada bitmiş.

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Ormanda Kim Daha Güçlü Masalı