Küçük Kedi Tekir’in Masalı

Küçük Kedi Tekir’in Masalı

Nisan 19, 2024 1 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde küçük bir kedi varmış. Bu kedinin adı Tekir miş. Tekir, yavru, sarı renkli, yemyeşil gözlü ve sevimli yüzü olan bir kediymiş. Tekir, 3.sınıf öğrencisiymiş ve okulunu da çok seviyormuş.

Günlerden bir gün Tekir, okuldan gelmiş, evin içinde koşuşturmaya başlamış. Koşarken çok yorulduğunu fark etmiş, hemen odasına gidip üstünü değiştirmiş. Daha sonra annesinden izin alıp bilgisayarını açmış, oyun oynamaya başlamış. Akşam yemeği saatine kadar oyun oynayan Tekir, annesinin “Yemek hazır!” diye seslenmesiyle, bilgisayarını kapatmış hemen sandalyesine oturmuş. Tekir, annesinin hazırladığı yemeği afiyetle yemiş, annesine teşekkür etmiş ve tekrardan odasına gitmiş. Tekir’in en sevdiği şey radyodan müzik dinlemekmiş. Hemen yatağına uzanmış ve radyosunu açıp, müzik dinlemeye başlamış. Şarkıların huzurlu sesiyle, uykuya dalan Tekir, çok güzel rüyalar görmüş. Gecenin geç saatinde birden uyan sevimli kedi, saate bakmış ve çok uzun zamandır uyuduğunu anlamış. Tekir’in aklına ödevleri gelmiş ve yapmadığını hatırlamış. Gecenin o saatinde kalkıp ödevlerini yapamayacağı için tekrar geri yatmış.

Küçük Kedi Tekir’in Masalı

Sabah kalktığında annesine ödevlerini unuttuğunu ve bunun için çok pişman olduğunu anlatmış. Annesi de daha dikkatli olması gerektiğini, oyunları tatil günlerde oynamasının doğru olduğunu anlatmış. Tekir, çantasını alıp okula gitmiş. Ödev kontrolü sırasında öğretmenine ödevini yapmadığını söylemiş ve özür dilemiş. Öğretmeni de daha dikkatli olması için Tekir’i uyarmış. Tekir o gün yaşadığı utançtan sonra daha planlı yaşamaya başlamış. Bir daha da hiç ödevini yapmadan okula gitmemiş. Bu masal da burada bitmiş.

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Dış görünüşe Aldanma Hikayesi