Küçük Kuş ve Karganın Masalı

Küçük Kuş ve Karganın Masalı

Kasım 5, 2023 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde gökyüzünün maviliklerinde uçuşan kuşlar varmış. Bu kuşlardan birisi küçük kuşmuş ve adı Limon muş. Diğer kuş ise bir kargaymış ve adı Gaga imiş. Limon ve Gaga birbirlerini tanımıyorlarmış. Çünkü küçük kuş havalar soğuduğunda sıcak ülkelere göç ediyormuş ama karga göç etmiyormuş. Bu yüzden yolları kesişmemiş.

Günler geçmiş havalar soğumaya, kuşlar göç etmeye başlamış. Göç eden kuşların başında küçük kuş geliyormuş. Küçük kuş eşyalarını toplayıp yola çıkmış, az gitmiş uz gitmiş, dere tepe düz gitmiş sonunda sıcak ülkeye varmış. Kendisine kalacak yer aramaya başlamış. Ama küçük kuş çok yalnızmış, bir çok kuş kalabalık göç ederken küçük kuş yalnız göç etmiş. Küçük kuş kendisine kalacak yer ararken bir kargayla karşılaşmış. Bu karganın adı Gaga imiş. Bu sefer göç eden kuşlar arasında Gaga da varmış. Çünkü bu sene Gaga da çok üşümüş ve göç etme kararı almış.

Küçük Kuş ve Karganın Masalı

İki kuş karşılaşınca sohbet etmeye başlamışlar ve kısa süre de çok iyi anlaşmışlar, birlikte kalacak yer aramaya başlamışlar. Kalacak yerlerini de bulan iki arkadaş yuvalarına yerleşmişler. O günden sonra nereye gitseler birlikte gitmişler, birbirlerini hiç yalnız bırakmamışlar ve bir aile olmuşlar.

Arkadaşlık masallarını okumayı seviyorsanız Arkadaşlık Masalları kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Fındık ve Kuş Yumurtasının Masalı