İki Kedinin Masalı

İki Kedinin Masalı

Kasım 6, 2023 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur zaman içinde iki kardeş kedi yaşarmış. Bu kedilerin adı Siyah ve Beyazmış. Kedi kardeşler birlikte oyun oynamayı çok severlermiş ve her gün beraber okula gidiyorlarmış.

Kedi kardeşler kitap okumayı hiç sevmiyorlarmış, anne kedi ne kadar “kitap okuyun, okumanız daha hızlı olur” diye tembihlese de bu iki kardeş annelerini dinlemeyip kitap okumak yerine her çizgi film izliyorlarmış, oyuncaklarla oynuyormuş. Kitap okumayı sevmiyorlarmış ama çizgi film izlemeye, oyun oynamaya bayılıyorlarmış. Bir akşam vakti anneleri yine onlara “Kitap okuyun oğlum, okumanız gelişsin” demiş ama yine “Hayır anne kitap okumayacağız biz televizyon izleyeceğiz” demişler. Anne kedi “Televizyon izlediğiniz için gözleriniz çok zarar görecek ama iş işten geçmiş olacak çocuklar. Kitap okumadığınız içinde bütün arkadaşlarınızdan geri kalacaksınız. İki kedi zorla da olsa gidip kitap kutularından birer kitap almışlar ve tekli koltuklara oturup kitaplarını okumaya başlamışlar. Anneleri de bir kitap almış ve onların karşı koltuğunda kitap okumaya başlamış. Kediler neredeyse ilk defa kitap okuyorlarmış ve kitap okumayı çok sevmişler. Kitap okurken saatin nasıl geçtiğini anlamamışlar ve anneleri “Çocuklar yemek hazır ” diye seslenince kafalarını kitaptan kaldırmışlar. İki kedi de masaya oturduğunda okudukları kitapları anlatmışlar.

İki Kedinin Masalı

O gün annesi ile bir karar almışlar, okuldan gelince biraz ders çalışıp daha sonra bir saat kitap okuyacaklarmış. Yemekten sonra da bir saat televizyon izlemelerine müsaade etmiş. O günden sonra kitap okumanın çok güzel bir şey olduğunu öğrenmişler ve her gün hiç saatlerini kaçırmadan kitap okumuşlar. Kitap okumanın keyfini de bütün arkadaşlarına anlatmışlar, bu masalda burada bitmiş.

Kedilerle ilgili daha bir çok masala ulaşmak isterseniz Kedi Masalları kategorimizi inceleyebilir, çocuklarınıza okuyabilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Küçük Fil Masalı