Küçük Otobüsün Masalı

Küçük Otobüsün Masalı

Kasım 3, 2023 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde arabaların yaşadığı bir araba şehri varmış. Bu şehirde yaşayan bir de küçük otobüs varmış.

Günlerden bir gün küçük otobüs garajından çıkmış, araba yıkama istasyonuna gitmiş. Güzel bir bıcı bıcı olmuş daha sonra benzin istasyonuna gidip benzinini doldurmuş. Hem mis gibi olmuş hem karnını doyurmuş artık işe gitme vakti gelmiş. İşe başlayacağı durağa doğru yola çıkmış, durağa gelince yolcuların kalabalık olduğunu görmüş, otobüs hemen dolmuş ama çok trafik olduğu için durağa doğru gidememiş. O gün Küçük otobüsün işe başladığı ilk günüymüş, ne yapacağını bilememiş. Başka bir otobüs yolculara “buraya gelin buraya gelin” diye bağırıyormuş. Yolcular diğer otobüse gidince küçük otobüs çok üzülmüş. Ağlayarak garajına geri dönmüş.

Küçük Otobüsün Masalı

Sabah olunca diğer otobüsün hastalandığını görmüş, küçük otobüs ise onun gibi yapmamış. “Arkadaşım geçmiş olsun, sen dinlen ben senin yerine işe giderim” demiş. Diğer otobüs, dün yaptığı şey için üzülmüş. Küçük otobüs bütün gün çalışmış çok mutlu olmuş, sonunda bir işi başarabilmişti. Bu masalda burada bitmiş iyi uykular arkadaşlar.

Araba masalını seven çocuklar için Araba Masalları linkine tıklarsanız bir çok masala ulaşabilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Babi ve Müziğin Gücü Masalı