Kuş ve Kedinin Arkadaşlık Masalı

Kuş ve Kedinin Arkadaşlık Masalı

Haziran 19, 2024 0 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde, yemyeşil çayırlarda yaşayan bir kedi ile bir kuş varmış. Bu ikili, doğanın zıt kutuplarında yer alsalar da birbirleriyle çok iyi arkadaşlarmış. Kedi, geceleri avlanmayı bırakır ve kuşla sohbet edermiş. Kuş da, kedinin tecrübelerinden faydalanır ve onunla konuşmaktan, oyun oynamaktan çok zevk alırmış.

Günlerden bir gün kuş ve kedi çayırlarda dolaşırken küçük bir kız çocuğu onların dostluğunu görmüş. Şaşırarak “Merhaba benim adım Berrak, siz ikiniz nasıl bu kadar iyi anlaşıyorsunuz? Daha önce bir kedi ve kuşun bu kadar güzel anlaştığını hiç görmemiştim” demiş. Kuş ve kedi gülümsemişler. Kedi “Anlaşmamamız için hiçbir sebep yok. Hiç bir hayvan diğerinden üstün değildir. Bu dünyada hepimize yetecek kadar yer var” demiş. Küçük kız bu sözlerden çok etkilenmiş. “Çok haklısın, tüm hayvanların sizin gibi olması için dua edeceğim. Çocukların dualarının kabul olacağından eminim” demiş. Kedi ve kuş, Berrak’a çok teşekkür etmişler. Berrak da onlara teşekkür edip evine doğru yürümüş. Eve gittiğinde bahçede oynayan arkadaşlarına gördüklerini anlatmış ve hepsinden tüm hayvanların kuş ve kedi gibi dost olması için dua etmelerini istemiş. Çocukların hepsi de hayvanların dost olması için dua etmiş.

Kuş ve Kedinin Arkadaşlık Masalı

Berrak sabah uyanmış ve hemen çayıra doğru gitmiş, orada oyun oynayan bir kedi ve bir köpek görmüş. Başka bir yerde sohbet eden bir kuş ve solucan görmüş. Berrak dualarının kabul olduğunu anlamış ve çok sevinmiş. Dost olan kuş ve kedi de Berrak’ın sözünü tuttuğunu fark etmişler ve çok sevinmişler. Kedi, kuş, Berrak ve arkadaşlarının duaları sayesinde çayırlar dost olan hayvanlarla dolup taşmış. Herkes mutlu bir hayat sürmüş. Masal da burada bitmiş.

Daha fazla Kısa Masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Tavuk İle Tilki Masalı