Mehmet Yağız ve Asya’nın Hikayesi

Mehmet Yağız ve Asya’nın Hikayesi

Haziran 30, 2022 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir zamanlar iki kardeş yaşarmış. Abisinin adı Mehmet Yağız, kardeşi ise Asya’ymış. Birbirlerini çok seven iki kardeş bazen de inatlaşır birbirlerini üzermiş.

Mevsimlerden kış, aylardan aralıkmış. Ve o gün dışarıda lapa lapa kar yağıyormuş. Mehmet Yağız erkenden uyanmış ve kardeşini de “Günaydın Asya kuş kalk hadi” diyerek uyandırmış. Asya bir o tarafa bir bu tarafa dönmüş, bakmış ki abisi yanından ayrılmıyor “Of sana da günaydın abi kuşum” demiş. Abisi gülerek perdeyi açtığında bir de ne görsün her yer bembeyaz olmuş. “Asyaaa bak beyaz bembeyaz her yer” demiş. Kardeşi de cama geldiğinde birbirlerine bakarak gülmüşler ve koşarak mutfağa gitmişler. Anneye kocaman bir “günaydın” diyerek iki yanağından da öpmüşler. “Hayırdır kuzularım sizdeki bu mutluluğu neye borçluyuz” demiş anneleri. Onlar da camı göstermişler ve “Dışarı çıkabilir miyiz anne? Lütfen lütfen!” demişler. “Tamam ama önce kahvaltı” dedikten sonra birlikte kahvaltı yapmışlar. Hemen giyinmişler ve koşarak dışarıya çıkmışlar. Önce kartopu oynamışlar, kartopu savaşı yapmışlar ve en sonunda kardan adam yapmışlar. Babaları kardan adam yaparken yetişmiş ve onlarla tekrar kar oynamış. Asya o esnada abisine kar atmış ve yanlışlıkla gözüne gelmiş. Abisi sinirlenmiş ve kardeşini kara yatırmış. Baba olanları anlayamadan ikisi bir anda ağlamaya başlamış. Anne ve baba güzelce sakinleştirmiş. Babası “Bakın çocuklar her zaman iyi geçinemeyebiliriz, bazen tartışabilir kavga edebiliriz. Ama önemli olan birbirimizi kırmayalım olayları konuşarak çözelim ve sevgimizi hep gösterelim çünkü insanlar böyle anlaşır.” demiş.

Mehmet Yağız ve Asya’nın Hikayesi

Mehmet Yağız’la Asya babasına hak vermişler. “Tamam babacım barışacağız ama bir şartla, o da seni de kara yatırırsak öyle” demiş iki kardeş. Daha babasından eveti duymadan babaları koşmuş onlarla kar savaşı yapmaya başlamış. Anneleri onlara bakarak gülmüş ve çok mutlu olmuş. Bakın çocuklar her zaman sorunlarımızı konuşarak çözelim, sevgi her şeyin ilacıdır. Gökten üç elma düşmüş. Biri bu masalı okuyana, biri bu masalı dinleyenlere, en sonuncusu da tüm çocuklara.. Tatlı uykular çocuklar…

Daha fazla kısa hikaye okumak isterseniz Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Karmen İle Miray'ın Hikayesi