Azra ve Defne Kardeşlerin Hikayesi

Azra ve Defne Kardeşlerin Hikayesi

Temmuz 1, 2022 0 Yazar: Ezgi E.

Azra ve Defne pek fazla anlaşamayan iki kardeşmiş. Defne 9 yaşında Azra da 6 yaşındaymış. Oyuncakları yüzünden sürekli tartışır orta yolu bir türlü bulamazlarmış. Tek ortak yönleri gezmeyi çok sevmeleriymiş.

Günlerden bir gün iki kardeş odalarında oyun oynamaya başlamışlar. Yeni alınan bir için yine kavgaya tutuşmuşlar. Bunu duyan anneleri bebeği almış ve kavga edecek bir sebep bulamamışlar. Ertesi gün yine bir oyuncak yüzünden tartışmalar. Bu süreç üç dört gün daha böyle devam etmiş. Durumdan çok sıkılan ve üzülen anneleri iki kardeşi bir süre ayırmaya karat vermişler. Defneyi anneannesine Azrayı da anneannesine göndermiş. İki kardeş birbirlerinden ayrı bir hafta geçirmiş. İlk gün ikisi de mutluymuş ama daha sonra sıkılmaya birbirlerini özlemeye başlamışlar. Bir hafta sonunda annelerini aramışlar ve eve gelmek istemişler. Anneleri iki kardeşi alıp eve getirmiş.

Azra ve Defne Kardeşlerin Hikayesi

Eve geldiklerinde Azra ve Defne birbirlerine sıkıca sarılmışlar. Birbirlerinden ayrı kaldıkları için çok üzgün ama tekrar kavuştukları için çok mutlularmış. O günden sonra bir daha hiç kavga edip birbirlerini kırmamışlar. Bu hikayede burada mutlu sonla bitmiş.

Daha fazla kısa hikaye okumak isterseniz Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Emre ve Oyuncaklarının Masalı