Mini Mini Bir Kedi Masalı

Mini Mini Bir Kedi Masalı

Ocak 30, 2024 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde mini mini bir kedi varmış. Bu kedi oyun oynamayı çok severmiş. Ama gelin görün ki bu kedicik çok utangaçmış. Çünkü küçük olduğu için kimsenin onunla oyun oynamayacağını düşünürmüş.

Günlerden bir gün minik kedi dolaşmaya çıkmış ama yolunu kaybetmiş ve evinin olduğu sokağa bir türlü dönememiş. Aradan bir kaç saat geçmiş ve o sokakta oturan diğer hayvanlar minik kedinin uzun zamandır görünmediğini anlamışlar ve onu merak etmişler. Biraz daha bekledikten sonra onu aramaya başlamışlar. Hepsi birden başlamışlar aramaya, herkes bir sağa bir sola dağılmışlar. “Minik kedi neredesin? Sesimizi duyuyor musun?” diye seslenmişler. Bu sırada minik kedi de kaybolduğu için korkup bir ağacın altında ağlıyormuş. Arkadaşlarının sesini duyan minik kedi “Buradayım buradayım” diye kısık bir sesle cevap vermiş. Minik kedi arkadaşlarını görünce çok sevinmiş, onlara teşekkür etmiş. Diğer hayvanlar da ona sarılmışlar ve onu göremedikleri için üzüldüklerini anlatmışlar.

Mini Mini Bir Kedi Masalı

Minik kedi o günden sonra utangaçlığını yenmiş ve arkadaşlarıyla daha çok zaman geçirmeye başlamış. Hep birlikte mutlu yaşamlarına devam etmişler. Masal da burada bitmiş.

Kedilerle ilgili masal okumayı seviyorsanız Kedi Masalları kategorimizden bir çok kedi masalına ulaşabilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Tavuk İle Tilki Masalı