Minik Zebra Zuzu’nun Masalı

Minik Zebra Zuzu’nun Masalı

Şubat 8, 2023 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış Bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde, Afrika’nın savanında bir zebra yaşarmış. Bütün ailesi, arkadaşları hatta tanıdığı bütün zebralar çizgili ama Zuzu tek renkli bir yavruymuş. O kadar zebra içinde adeta parlak bir tay gibi görünüyormuş. Zaman zaman bu durumla dalga geçen arkadaşları olsa da aslında herkes alışmış. Zuzu ise halinden hiç memnun değilmiş. “Neden ben? Neden böyle beyaz renkliyim diğerleri gibi çizgili olsaydım ya off ” diye söylenirmiş.

Günlerden bir gün Zuzu, gidip çamur dolu çukura girmiş, her yerini iyice çamura bulayıp gelmiş. Onu gören herkes çok şaşırmış ve korkmuş Zuzu yine üzülmüş “Arkadaşlar benim ben, tanımadınız mı beni? Ben Zuzu” demiş. Arkadaşları “Bu ne hal? Ne oldu sana böyle? Çamur içinde kalmışsın” diye sormuşlar. Zuzu “Ben, rengimden dolayı beni sevmediğinizi hatta beni yanınızda istemediğinizi düşünüyorum, o yüzden böyle bir çözüm buldum” deyip üzgün üzgün bakmış. Arkadaşlarının bazısı bu duruma gülmüş bazısı tepki vermemiş. Bu sırada yanlarına yaşlı bir zebra gelmiş, “Olan biteni uzaktan izledim, sizler arkadaşsınız farklı olsanız da birlikte olmaktan, sağlıklı ve mutlu olmaktan keyif alıp, birlikte ne kadar güzel olduğunuzun farkına varmalısınız” demiş.

Minik Zebra Zuzu’nun Masalı

Aralarında konuşup Zuzu’dan özür dilemişler. Yaşlı zebraya teşekkür edip Zuzu’nun yanına gelmişler. “Aslında biz seni çok seviyoruz, birlikte oyunlar oynamaktan, yemek yemekten çok keyif alıyoruz. Bizi affet olur mu?” Deyince, Zuzu “Tabi ki ben sizi çok seviyorum. Burada olmaktan çok keyif alıyorum, teşekkür ederim” deyip koşup oynamaya devam etmişler. Masal da burada bitmiş.

Yazar: Pınar Akbulut
@masalci_anne_pinar

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Yavru Kuş ve Kazın Masalı