Murat ve Fırat’ın Gezi Hikayesi

Murat ve Fırat’ın Gezi Hikayesi

Şubat 11, 2022 0 Yazar: Seyhan

Bir varmış bir yokmuş. Sınıf arkadaşları olan Murat ve Fırat okulun hafta sonu düzenlediği Doğal Yaşam Parkı gezisine gitmek için ailelerinden izin istemişler, izinlerini aldıktan sonra hemen biletlerini almışlar. İple çektikleri hafta sonu gelmiş. Okulun bahçesinde toplanan öğrenciler ve öğretmenler büyük bir otobüse yerleşerek yola çıkmaya hazırlanmışlar. Otobüste öğretmen yoklama yapmış. Geziye katılacak olan bütün öğrenciler tam olarak yerlerindeymiş.

Fırat ve Murat çok iyi arkadaş oldukları için yan yana oturmuşlar. Uzun bir yolculuğun ardından sıra sıra otobüsten indirilen öğrenciler, öğretmenler tarafından 3 gruba ayrılmışlar ve saat 4’te girişte otobüslerin yanında buluşmak üzere plan yapıp ayrılmışlar. Fırat ve Murat birinci grubun en son sırasındalarmış. Sırayla bütün hayvanları görmüşler ve öğretmenleri de onlara rehberlik yapmış. Bütün öğrenciler heyecanla öğretmenlerini dinliyor ve ömürlerinde ilk defa karşılaştıkları hayvanları gördükçe seviniyorlarmış. En son parkın içinde gezen deve kuşlarını beslemek varmış. Herkes sabırsızlıkla deve kuşlarına doğru yol almış. Fırat ve Murat da çok heyecanlıymış. Heyecanla yemleri vermişler. Ve oradan ayrılma vakti gelmiş. Fakat Murat ve Fırat deve kuşlarına o kadar dalmış ki oturdukları yerde kalakalmışlar ve yanlarına bir baktıklarında sınıf arkadaşlarının çok uzakta olduğunu görmüşler. Gruba yetişmek için koşar adımlarla arkadaşlarına yetişmeye çalışıyorlarmış. Neyse ki öğretmenleri durumu fark etmiş ve onları uzaktan görüp beklemeye başlamış. Orada kalacaklarını düşünen Fırat ve Murat biraz korksa da öğretmenlerinin dikkati sayesinde yeniden gruba katılmış. Gezi sona erdiğinde bütün öğrenci ve öğretmenler otobüsün yanında buluşup yoklama yapmışlar. Herkes yerlerine oturup kemerlerini bağlamış ve otobüsün içinde hoş bir sohbet havası oluşmuş.

Murat ve Fırat’ın Gezi Hikayesi

Öğrenciler bu gezi sayesinde bir çok hayvanı tanıma şansı yakaladıkları için ve onların küçük kafeslerde değil çok büyük bir alanda yaşadıkları için öğretmenlerine teşekkür etmişler. Fırat ve Murat’ın ise geziye katılamayan arkadaşlarına ayrıca anlatacakları bir maceraları olmuş. Okulun bahçesine vardıklarında öğrencilerin aileleri onları bekliyormuş. Öğrenciler sevinçle otobüsten inmiş. Ailelerine oracıkta çok güzel bir gün geçirdiklerini anlatmaya başlamışlar bile. Bu hikayede güzel bir anı ile bitmiş.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Hırsız Gencin Pişmanlığı Hikayesi