Mutlu Sincap Masalı

Mutlu Sincap Masalı

Kasım 7, 2023 2 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde ormanın birinde Mutlu Sincap adında bir sincap yaşarmış. Adından da anlayacağınız gibi bu sincap çok mutluymuş çok neşeliymiş. Her gün ormanın içinde şarkılar söyler, sevinçle koşar, günün tadını çıkarırmış.

Mutlu Sincap’ın bu hali orman da yaşayan hayvanları da neşelendirirmiş. Sincapla vakit geçirmek, birlikte oyunlar oynamak çok keyifli gelirmiş. Sincabın yardım severliği, dost canlılığı, her zaman anlayışlı olması bütün hayvanlara örnek olurmuş. Günlerden bir gün, geyik Mutlu Sincap’ın yanına gitmiş. Geyik “Merhaba Mutlu, nasılsın?” diye sormuş. Sincap gülümseyerek “Merhaba geyik, çok iyiyim sen nasılsın?” diye karşılık vermiş. Sincabın bu içten tavrı geyiği çok mutlu etmiş “Mutlu sana bir şey sorabilir miyim?” Demiş. Mutlu Sincap “Tabi ki de, ne istersen sorabilirsin” diye karşılık vermiş. Geyik “Her zaman bu kadar mutlu ve neşeli olmanın sırrı nedir?” Diye sormuş. Mutlu Sincap biraz düşünmüş ve “Her anın tadını çıkarmak istiyorum, bu yüzden hep olumlu düşünüyorum. Çiçekleri koklayarak, kuşların şarkısını dinleyerek, ormanın tadını çıkarıyorum. Zorluklarla karşılaştığım da ise bu zorlukların bitmesi için çabalıyorum, çözüm arıyorum. Bu şekilde yaşamak beni çok mutlu ediyor ve herkese bu neşeyi bulaştırmak istiyorum” demiş.

Mutlu Sincap Masalı

Geyik, sincabın verdiği cevapları dikkatle dinlemiş. Duyduklarından sonra kendisi de daha neşeli bir yaşam sürmeye karar vermiş ve bunu ormanda yaşayan bütün arkadaşlarına anlatmış. O günden sonra bütün orman halkı güzellikleri görmeye, olumlu düşünmeye, sevgi dolu olmaya karar vermişler. Böylelikle hepsi daha mutlu bir hayat yaşamışlar. Masal da burada bitmiş.

Tatlı sincaplarla ilgili bir çok masal okumak isterseniz Sincap Masalları kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Tembel Karınca Masalı