Mutsuz Kedi Şeker’in Masalı

Mutsuz Kedi Şeker’in Masalı

Nisan 29, 2024 2 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde develer tellal iken pireler berber iken, bir gölün kenarında, güzeller güzeli sevimli bir kedi yaşarmış. Bu kedinin adı Şeker imiş. Şeker, tüm güzelliğine rağmen çok mutsuzmuş, kedi olmaktan hep şikayet edermiş. Çünkü, kedi olmak ona çok sıkıcı geliyormuş. Sürekli miyavlamaktan, mırlamaktan, yalanmaktan artık çok sıkılmış ve başka hayvan olmalıyım diye düşünüyormuş.

Günlerden bir gün, Şeker etrafta dolaşırken karınca yuvasını fark etmiş ve karıncaların ne kadar çok çalıştığını görmüş “Buldum!” demiş “Ben bir karınca olmalıyım, çalışkan olmak güzel bir şey galiba” diye düşünmüş. Bir süre tıpkı bir karınca gibi çalışmaya başlamış ama gün geçtikçe yorulmuş “Ben bir karınca olamam, çalışmak bana göre değil” demiş ve karınca olmaktan vazgeçmiş. Daha sonra etrafı incelemeye devam etmiş, o sırada gölde zıplayan kurbağayı fark etmiş “Buldum buldum!” demiş “Ben bir kurbağa olmalıyım, suyu pek sevmem ama gölde zıplamak güzel olmalı” diye düşünmüş ve bir kurbağa gibi gölde zıplamaya başlamış. Bir kaç dakika sonra Şeker, zıplarken bir anda suya düşüvermiş “Olamaz ben bir kurbağa olamam, suya düşemem” demiş ve kurbağa olmaktan vazgeçmiş. Çok yorulduğu için çimlere uzanıp gökyüzünü izlemeye başlamış ve uçan bir martı görmüş. Bu sefer martı olmaya karar vermiş. Martı gibi ağaca çıkıp uçmaya çalışmış ama daha havalanma dan yere çakılmış “Ben martı olamam ağaçtan düşüp bir yerlerimi kıramam” demiş. Çıktığı ağaçta ki tırtılı görmüş ve tırtıl gibi yaşamak istemiş ama koza örememiş ip her yerine dolanmış.

Mutsuz Kedi Şeker’in Masalı

Şeker artık pes etmiş ve o günden sonra bir daha halinden hiç şikayet etmemiş. Başka hayvan olmaya da çalışmamış. sahip olduklarına hep şükretmiş ve mutlu bir şekilde yaşamaya devam etmiş masalda burada bitmiş.

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Kısa Boynuzlu Bobi'nin Masalı